Ana Sayfa Fotoğraf Makinesi Sony A-mount Lens Serisini Genişletiyor!

Sony A-mount Lens Serisini Genişletiyor!

Sony, en talepkâr fotoğrafçılık meraklıları ve profesyonel fotoğrafçıları memnun etmek için A-mount değiştirilebilir lens yelpazesini üç yeni model ile genişletiyor.

70-400mm F4-5.6 G SSM II ve Carl Zeiss Planar T 50mm F1.4 ZA SSM lensler Sony’nin Tam Geçirgen Hareketsiz Ayna Teknolojisi’ne sahip full-frame α99 SLT fotoğraf makinesinin etkileyici görüntüleme becerilerini tamamlıyor. DT 18-55mm F3.5-5.6 SAM II, APS-C sensörlü A-mount fotoğraf makineleri için ideal bir ortak olan hafif, kompakt bir 3x zum.

Bu yeni aileye, yeni bir kompakt dahili flaş ve makro fotoğrafçılık ile diğer ‘dokunmasız’ uygulamalar için uygun bir kablolu uzaktan kumanda da katılıyor.Sony_G_cover-1200

Vahşi yaşam ve aksiyon dolu karelerde 70-400mm F4-5.6 G SSM II telefoto zum

Sony G lens yelpazesini, yenilenen 70-400mm F4-5.6 G SSM II ile 2013 yılında daha da güçlendiriyor. Vahşi yaşam ve aksiyon dolu spor sahnelerini yakalamak için ideal olan bu iyileştirilmiş süper-telefoto zum, geliştirilmiş optik elemanları ve daha hızlı, daha iyi tepki veren otomatik netlemesi ile üst düzey performansını daha da ileri seviyeye taşıyor. Yeni LSI devre çalıştırıcı  sayesinde SSM’in (Super Sonic Wave Motor) otomatik netleme hızı öncesine kıyasla yaklaşık dört kat daha hızlı. Geliştirilen takip özellikli otomatik netleme ile bir araya gelen iyileştirilen lens artık hızlı hareket eden kişi ve nesnelerin fotoğraf ve Full HD videolarını çekmek için daha da uygun hale geliyor.

Optik tasarımı bir önceki nesil modelden alınmakla birlikte, yeni nesil lensin optik yüzeylerinde Sony’nin kendisine ait Nano AR Kaplama bulunuyor. Geleneksel yansıtma önleyici kaplamaların yaklaşık beş katına kadar etkinlik sunan bu gelişmiş teknoloji istisnai ölçüde yüksek kontrastlı görüntüler elde etmek için parlama ve gölgelenmeyi azaltıyor.

SAL70400G2_A-1200

Portre çekimleri ve düşük ışık için Carl Zeiss “Planar T* 50mm F1.4 ZA SSM

Carl Zeiss “Planar T 50mm F1.4 ZA SSM, halen Distagon 24mm, Planar 85mm ve Sonnar 135mm’i içeren Carl Zeiss’ın tek odak uzaklıklı mevcut A-mount lens yelpazesine ekleniyor. Sabit 50mm odak uzaklığı ve son derece parlak F1.4 diyafram aralığı sunan bu üst düzey lens, kalitenin önemli olduğu portre çekimleri ve düşük ışıklı ortamlardaki çekimler için ideal bir seçenek sunuyor.

İki asferik parçayı beş grup içinde sekiz kısımda sunan bu yeni optik tasarım, Sony’nin full-frame α99 fotoğraf makinesi ile birlikte mükemmel sonuçlar sunmak üzere optimize edildi. Tüm diyafram aralıklarında istisnai çözümleme gücü ve kontrast, pürüzsüz, sessiz otomatik odaklama ve AF sırasında aynı lens gövde uzunluğunu koruyan bir arka netleme sistemi ile bir araya geliyor. Toza ve neme dayanıklı tasarım yeni lensin cazibesini çok geniş bir dış mekan çekim uygulamalarını da içine alacak şekilde genişletiyor.

DT 18-55mm F3.5-5.6 SAM II zum

İkinci nesil tasarıma sahip olan bu yeni lens 2011 yılında piyasaya sürülen popüler DT 18-55mm F3.5-5.6 SAM’in yerini alıyor. Hafif, kompakt 3x zum lens geniş açılı 18mm’den standart 55mm’ye kadar (35mm fotoğraf makinesi muadili yelpaze: 27-82.5mm) sıklıkla kullanılan odak uzaklıkları yelpazesini içine alıyor. Öncülü ile aynı pürüzsüz AF motorunu (SAM) paylaşırken diğer yandan da hem yeni tasarlanan arka objektif elemanları parlama ve gölgelenmeyi engelliyor hem de mekanik elemanlar daha pozitif, rahat bir kullanım için güncelleniyor.

Sony fotoğraf makineleri ve video kameralar için yeni aksesuarlar

HVL-F20M, Çoklu Arayüz Yuvası bulunan fotoğraf makineleri için yerden tasarruf sağlayan, taşıması kolay ve portreler, iç mekanlar ve loş sahneleri aydınlatmak için ideal yeni bir flaş. Kompakt boyutlarına rağmen, zahmetsiz çoklu flaş kurulumlarına imkan veren kablosuz kontrol, basit yansıtma operasyonu ve daha doğru, daha doğal görünen beyaz denge için Otomatik Beyaz Dengesi telafisi sağlamaya yönelik profesyonel tarzlı özellikler ile dolu. Son derece kolay bir kullanım imkanı sunuyor: tek yapmanız gereken açmak için flaş başını yükseltip flaşa ihtiyaç olmadığında flaşı indirerek kapatmak.

Çok yönlü Çoklu Terminal Arayüzü’ne sahip giderek artan bir A-mount ve E-mount ‘α’, Cyber-shot™ ve Handycam® modelleri yelpazesi ile uyumlu olan RM-VPR1 kablolu uzaktan kumanda zum ve video kayıt başlama/durdurma için kullanışlı kontroller de sunuyor. Aynı zamanda ‘α’ fotoğraf makineleri ile uzun pozlamalı ‘ampullü’ çekimler için ideal olan bir deklanşör kilitleme fonksiyonuna da sahip. Uzaktan kumandanın beraberinde iki kablo veriliyor. Bunlardan biri Çoklu Terminal donanımlı fotoğraf makineleri ve video kameralar ile birlikte kullanıma uygunken, diğeri ise sadece bir uzaktan terminal içeren ‘α’ A-mount fotoğraf makinelerinde basit deklanşör basımına da izin veriyor.

Yeni lens ve aksesuarlar hakkındaki tüm detaylar için lütfen  http://www.sony.com.tr/product/dsl-lens-accessoriesvadresini ziyaret ediniz.

Yeni lens ve aksesuarlar, Mart 2013’ten itibaren Avrupa’da temin edilebilecek.

Ana özellikler

 

70-400mm F4-5.6 G SSM II

Planar T* 50mm F1.4 ZA SSM

DT 18-55mm F3.5-5.6 SAM II

Format

35mm (tam kare)

35mm (tam kare)

APS-C

Lens yapısı
(grup/eleman)

12/18

5/8

7/8

Minimum netleme mesafesi

1,5 m

0,45 m

0,25 m

Azami büyütme oranı

0,27

0,14

0,34

Filtre çapı

77 mm

72 mm

55 mm

Azami boyutlar (çap x uzunluk)

94,5 x 196 mm

81 x 71,5 mm

71,6 x 69 mm

Ağırlık (yaklaşık)

1.500 g
Tripod hariç

518 g

222 g

Süleyman Sertkayahttp://www.donanimgunlugu.com
Üniversite'nin ardından kendini Bilgi İşlem sektöründe bulan Süleyman şimdilerde Donanım Günlüğü'ne dışarıdan destek veriyor. Donanım konusunda uzman olan yazarın çözemeyeceği sorun yok.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting