Ana SayfaGenelSony, 19 milyondan fazla PS5 sattı

Sony, 19 milyondan fazla PS5 sattı

Sony, son çeyrekte sadece 2 milyon PlayStation 5 sattığını ve toplam satış sayısını 19.3 milyona çıkardığını duyurdu. İşte tüm detaylar.

Bu, geçen yılın 3.3 milyon adet sattığı aynı çeyreğe göre önemli ölçüde bir düşüş. Sony, üçüncü çeyrekte 7,9 milyona kıyasla 14,5 milyon birinci taraf oyunu da dahil olmak üzere, bir yıl önceki 61,4 milyona kıyasla 70,5 milyon PS4/PS5 oyunu satarak oyun satışlarını artırmayı başardı. Genel olarak, Oyun ve Ağ Hizmetleri (GSN) bölümü bu çeyrekte geçen yıla göre biraz artarak 665 milyar yen (5,1 milyar $) kazandı. 2021 yılının tamamı için satışlar sabit kaldı, 2020’ye göre sadece yüzde 2 arttı ve kârlar da çok az değişti.

Sony, 19 milyondan fazla PS5 sattı

Bu rakamlar, PS5’in satışlarda PS4’ün daha da gerisine düştüğü ve aynı anda PS4’ten 3,1 milyon daha az sattığı anlamına geliyor. Sony bunun yaklaşmakta olduğu konusunda uyarmıştı. Şirket satış eksikliğini müşteri talebine değil, devam eden çip sıkıntısı nedeniyle yeterli sayıda ünite üretememesine bağladı.

İyi haber şu ki, şirket işlerin hızla düzelmesini bekliyor. Daha iyi parça tedariği ve üçüncü taraf oyunlarının daha yüksek satışları nedeniyle, önümüzdeki çeyrekte satışlarda yüzde 34 artışla 929 milyar yen (7.13 milyar $) olacağını tahmin ediyor. Sony ayrıca Haziran ayında Xbox Game Pass’i üstlendiği PlayStation Plus Extra ve Premium’u piyasaya sürüyor. PS Plus abone seviyeleri sabit kalırken, yeni katmanlar önümüzdeki çeyrek ve sonrasında abone çekmeye yardımcı olabilir.

Samsung, 5G’den 50 kat daha hızlı 6G üzerinde çalışıyor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting