Sharp OLED ekranlı iPhone için hazırlanıyor!


Japonya merkezli ekran paneli üreticisi Sharp, OLED ekranlı iPhone modeli için hazırlanıyor olabilir. İşte detaylar.

2017 yılına girilmesi ile birlikte sıradaki iPhone modeli hakkında söylentiler ortaya çıkmaya başladı. Geçtiğimiz yıldan beri devam eden bir iddia olan OLED ekranlı iPhone modeli bu yıl gerçek olabilir. Peki bu ekran panellerini kim üretecek?

OLED ekranlı iPhone geliyor!

Onuncu nesil iPhone modelleri bu yıl karşımıza çıkacak. Onuncu yıla özel olarak Apple’ın önemli değişiklikler yapması bekleniyor. Beklenen değişiklikler arasında en heyecan verici olanlardan biri de OLED ekran paneline geçiş yapılması.

Güç tasarrufu konusunda daha verimli ve fiziksel olarak daha ince olan OLED ekran panellerini önümüzdeki dönemlerde iPhone modellerinde göreceğimiz artık neredeyse kesin. Peki bu ekran panellerini Apple için kim üretecek?

LCD ekran panellerinin tedariği için Apple ve Sharp uzun süredir çalışıyor. Dolayısıyla OLED ekran panelleri konusunda da ikilinin çalışmaması için bir sebep yok. Apple Insider’ın haberi bu fikri destekliyor.

İddiaya göre Sharp,  OLED ekran üretimi için 100 milyar Japon yeni yatırım yapmaya hazırlanıyor. Bu rakam yaklaşık olarak 864 milyon dolara denk geliyor. Foxconn’da üretilecek olan ekran panellerinin 2019 yılı içerisinde üretileceği söyleniyor ancak bu sıradaki iPhone modeline yetişemeyecek kadar geç bir tarih. Söz konusu operasyonun 2018 yılında başlayacağına dair bilgiler var. Diğer detaylar henüz belirsiz.

İnternet Hızını Artırmanın Yolları


Bu Haberi Paylaş...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someonePin on PinterestShare on TumblrDigg thisBuffer this pagePrint this page

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git