Ana SayfaHaberSesli Sosyal Medya Uygulaması Talkbits Bugün Türk Kullanıcılarıyla Buluşuyor

Sesli Sosyal Medya Uygulaması Talkbits Bugün Türk Kullanıcılarıyla Buluşuyor

Çevredeki insanlarla kısa sesli mesajlar aracılığıyla haberleşebilmeyi sağlayan, konum bazlı mobil uygulama talkbits, Türkiye için iOS ve Android uygulamalarını kullanıma açıyor.  Uygulama 12 Şubat’ta İngiltere ve Amerika’da yayına girmişti, Türkiye ise talkbits’in resmi olarak açıldığı üçüncü ülke.

Talkbits ile seyahat ederken ya da yaşadığınız yerdeki kanallara girebilir, konuşulanlar aracılığıyla haberleri, trendleri takip edebilir,  paylaşabilir, ilginç mesajlar bırakabilir ve eğlenebilirsiniz. Arkadaş olarak eklediğiniz kişilere ve çevrenizdeki üyelere özel sesli mesajlar gönderebildiğiniz Talkbits, aslında küçüklüğümüzden hatırladığımız walkie-talkie’lere benziyor.

Talkbits Rusya’nın en iyi startup’ı seçildi
The Next Web tarafından duzenlenen oylamada Talkbits en yuksek oyu alarak 20 Şubat 2013 tarihinde Rusya’nın en iyi mobil startup’ı seçildi.  Talkbits

Beta versiyonda Türkler başı çekti
Bu yılın başından bu yana betada olan talkbits‘in birçok Türk beta kullanıcısı var ve toplam beta üyelerin %30’unu oluşturuyorlar. Talkbits’i geliştirirken üyelerin isteklerine kulak verildi ve taleplerine uygun olarak İstanbul’da Taksim, Sultanahmet, Ortaköy, Bağdat Caddesi, Levent, Üniversite Kampüsleri ve Istanbul havalimanları; Antalya, Eskişehir, İzmir ve Ankara şehir kanalları, ayrıca futbol, trafik ve yeme-içme kanalları kullanıma açıldı. Türk kullanıcıların talkbits’de yapmayı sevdikleri şeylerin başında şarkı söylemek ve müzik çalmak geliyor. Çok yakında Talkbits’de müzik kanalı da görme olasılığınız yüksek.
Talkbits’te ilgi alanlarına uygun kanallar açılıyor
Talkbits ile bu kanallardaki gerçek zamanlı, stream eden sesli mesajları dinleyebilir ve paylaşabilirsiniz; talkbits uygulamasını kullanan kişilerle 10 saniyelik sesli mesajlarla chat yapabilir, sosyal etkinlikler hakkında bilgi sahibi olabilir ve haberleri ilk elden alabilirsiniz. Talkbits ile dilerseniz arkadaşlarınıza özel mesaj gönderebilir ya da forum kanallarında grup sohbetleri yapabilirsiniz.
Futbol taraftarları tuttukları takıma sesli olarak destek olabilir, maçları tartışabilir ve yorumları dinleyebilir. Müzikseverler müzik tarzı veya grup ile ilgili, indie, pop, rock, electonic gibi kanallar açarak paylaşımlarda bulunmak mümkün.  Sosyal bir radyoya benzeyen talkbits’in çok yakında ünlüler, radyocular, sanatçılar ve müzisyenler tarafından keşfedilmesi de bekleniyor.

Ali Yavuz ŞAHİNhttp://www.donanimgunlugu.com
Uzun yılardır teknoloji meraklısı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU