Ana Sayfa Genel Şehir tabelalarının yeni görüntüsü herkesi çok şaşırttı

Şehir tabelalarının yeni görüntüsü herkesi çok şaşırttı

Bugüne kadar çok fazla değişiklik yapılmayan şehir tabelalarının yeni görüntüsü büyük bir şok etkisi yarattı. İşte o yeni görüntüler.

911 ilçe ve 81 il giriş ve çıkışlarındaki şehir tabelalarının yeni görüntüsü büyük bir şaşkınlık yarattı. Normal şartlarda buralarda yer alan tabelalar, bazı ek bilgilere sahipti. Mesela şehir isminin hemen altında rakım bilgisi ile birlikte nüfus detayı da yer alıyordu.

Yeni yapılan bir düzenleme ile birlikte, şehir ve ilçe tabelaları bundan sonra nüfus ve rakım bilgilerine sahip olmayacak. Böylece buralardaki tabelaların sadece şehir ismine yer vereceği söyleniyor. Hemen aşağıda sizler için tabelaların yeni görseline yer verdik.

Şehir tabelaları neden değişti?

Tabelaların değişikliği ilk olarak Eskişehir gibi illerde görüldü. Daha önceden şehrin nüfusu ve rakımı yer alırken artık böyle bir ek bilgiye yer verilmedi. Sosyal medya kullanıcıları bu durumu fazlasıyla merak etti.

şehir tabelalarının yeni görüntüsü

Ankara, Bursa, Eskişehir ve Kütahya güzergahlarında yer alan 3 tabela yeni sisteme göre düzenlendi. Bu durumun nedenini soran Duygu Ateş ve Bilal Ateş çifti ilginç bir cevap ile karşılaştı. Karayolları Müdürlüğü’ne gönderilen soruda ilginç bir cevap alındı. Buna göre maliyetleri düşürmek için karayolları böyle bir karar almıştı.

Henüz konuyla ilgili bir netlik olduğu söylenemez. Rakım ve nüfus bilgilerinin çok fazla maliyete sahip olduğu düşünülmüyor. Ayrıca bu tabelalar çok sık bir şekilde değiştirilmiyor. İşte bu tür sorular nedeniyle karayolları tarafından verilen cevap pek tatmin edici değil.

Sizce tabelalarda neden nüfus ve rakım bilgilerine yer verilmeyecek? Tahminlerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

2 YORUMLAR

 1. Bu zamana kadar nüfus ve rakım yazıldı da ne oldu sanki.
  Bence gayet mantıklı türkiye de o kadar çok cahil varki çoğu rakım’ ın ne olduğunu bilmiyor.
  Bence bunun daha önce yapılması gerekiyordu.
  Ayrıca medya nın abartması normal herşeyi abartıkları için ben normal karşılıyorum.
  Şahsen ben şok falan olmadım.
  Bu medyacılar okudukca beyinleri sulanıyor sanırım bun da hayret edecek ne var.

 2. maliyet.i göstermeleri saçma çünkü yeniden maliyet çıkartılar ekonomi kötüyken buraya harcanan parayı esnafa ve işsizlere verebilirlerdi tüm türkiyede degişen tabela paraları ile 1 tane fabrika kursalardı daha faydalı olurdu neden degiştirdiler derseniz yaklaşan erken seçimlerde nufüstaki degişiklik fark edilmesin diye degişti aynı şekilde adreslerdede kodlamaya gidildi yani 350000 nüfüslü bir ilceden 500000 oy çıkartmak için degiştirdiler

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting