Ana SayfaCep TelefonuSamsung’un Hedefi 100 Milyon Galaxy S4

Samsung’un Hedefi 100 Milyon Galaxy S4

Daha çıkmadan oldukça büyük ses getiren Samsung’un yeni amiral gemisi Galaxy S4 şimdiden birçok kişiyi sıraya soktu bile.

Samsung geçtiğimiz dönemde açıkladığı rakamlarla Galaxy S serisi akıllı telefonlarını ne kadar adet sattığını açıklamıştı. Geçtiğimiz yıl çıkan en son nesil Galaxy S serisi akıllı telefon S3’e olan rağbeti de hemen hatırlarsınız. Telefon çıkmasının hemen ardından bazı ülkelerde stokları tükenmişti. Uygun fiyatı ve yüksek performansıyla dikkat çeken Galaxy S3 nerdeyse çıkış tarihinden bir yıl geçmesine rağmen satış listelerinde üst sırada. Daha bir yıl olmadan 60 milyon adet rakamına ulaşan Galaxy S3’ün büyük başarısı tartışılmaz bir gerçek. samsung galaxy s4
Şimdi ise gözler yeni gelecek S serisinin amiral gemisine çevrilmiş durumda. Galaxy S4 sunacağı yüksek performans ile kullanıcısına sıkıntı yaratacak gibi gözükmüyor. Bunu yanı sıra Samsung yeni akıllı telefonunu hareket ile kontrol edilebilir hale getirmiş, tabii ki yeni akıllı telefon ile birlikte gelecek uygulamaları unutmamak gere. Galaxy S4 ile birlikte Samsung yeni ve gelişmiş uygulamalar ile multimedya deneyimini de arttırmayı hedefliyor. Samung bu yeni akıllı telefonu için çıtayı oldukça yükseltmiş durumda. Gelen söylentiler doğruysa firma aylık ortalama 10 milyon Galaxy S4 satışı ile yılda 100 milyonun üzerinde Galaxy S4 akıllı telefon satmayı hedefliyor. Samsung’un Galaxy S3 satışlarına bakarsanız bu rakamın hayal olmadığını görürsünüz. Fakat rakipleri de göz önünde bulundurmak gerekiyor. Sony Xperia Z, HTC One ve LG Optimus Pro G gibi telefonlarda kapıda. Bu yeni akıllı telefonlar arasında Galaxy S4’ün işi zor gibi gözüküyor. Bakalım bu dişe diş rekabetten kim karlı çıkacak.

- Reklam -
Süleyman Sertkayahttp://www.donanimgunlugu.com
Üniversite'nin ardından kendini Bilgi İşlem sektöründe bulan Süleyman şimdilerde Donanım Günlüğü'ne dışarıdan destek veriyor. Donanım konusunda uzman olan yazarın çözemeyeceği sorun yok.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting