Ana SayfaDonanımHP Officejet Pro X Serisi Hız Konusunda Rakip Tanımıyor!

HP Officejet Pro X Serisi Hız Konusunda Rakip Tanımıyor!

HP Guinness Rekorlar Kitabı tarafından dünyanın en hızlı yazıcısı olarak kabul edilen HP Officejet Pro X’in piyasaya sunulduğunu duyurdu. 

Özellikle KOBİ’lerin farklı talep ve gereksinimlerini karşılamak için tasarlanan HP Officejet Pro X, üretkenliği artırması, maliyetleri azaltması ve mürekkep püskürtme teknolojisinin iş yerlerine kattığı değeri öne çıkarması ile iş yaşamını kökten değiştiriyor.

HP Officejet Pro X, HP’nin 1988’de çıkardığı ilk Deskjet yazıcı ile başlayan ve 25. yılını dolduran mürekkep püskürtmeli yazıcı teknolojisindeki en son yenilik olarak öne çıkıyor.  Deskjet’in uzun yıllar boyunca elde ettiği başarı, HP’nin Photosmart ve Officejet ürünlerini geliştirmesini sağlayarak HP mürekkep püskürtmeli yazıcı portföyünün evrilerek yeni müşterilere genişleyen ürün ve hizmetlerle birlikte sunulmasına olanak tanıdı.

- Reklam -

HP Officejet Pro X’e ek olarak bugün ayrıca iki yeni HP Officejet Pro yazıcıyı da duyurdu. HP Officejet Pro 2551dw Yazıcı ve HP Officejet Pro 276dw Çok İşlevli Yazıcı (MFP), kullanıcılarına lazer yazıcılara kıyasla  sayfa başına yüzde 50’ye kadar daha düşük maliyet, güvenilirlik ve profesyonel yazdırma olanağı sağlıyor. HP’nin yeni yazıcıları mevcut BT altyapısına geliştirilmiş yönetilebilirlik ve iş akışı çözümleri ile kolaylıkla entegre edilebiliyor.

HP Yazıcı ve Kişisel Sistemler Grubu, Mürekkep Püskürtmeli Yazıcı ve Yazdırma Çözümleri ile Grafik Çözümleri Bölümü Kıdemli Başkan Yardımcısı Stephen Nigro, konuya dair şunları söylüyor: “KOBİ’ler daha az maliyetle daha çok iş yapmanın yollarını arıyorlar. Yeni HP Officejet Pro X Serisi lazer yazıcılara kıyasla daha düşük maliyette ve daha yüksek bir hızda profesyonel yazdırma işlemi yapma imkanı sunan ve ciddi anlamda daha az atık üreten ideal bir çözüm.”HP Officejet Pro X_276dw

InfoTrends Dijital Donanım Çözümleri Danışma Servisi Direktörü Zac Butcher ise şunları söylüyor: “Kurumlar üretkenliği artırıp maliyetleri düşürme yollarını aramayı sürdürdükçe ofislerde mürekkep püskürtmeli yazıcı kullanımı da artacaktır. Kurumsal mürekkep püskürtmeli cihazların kurumsal yazıcı pazarında günden güne daha yüksek bir paya sahip olmasını bekliyor ve 2011 yılında 14,7 milyon olan dünya çapındaki sipariş sayısının 2016 yılında yıllık yüzde 5,2 büyüme oranıyla 18,9 milyona ulaşacağını tahmin ediyoruz.”

HP Officejet Pro X: KOBİ’ler için olağanüstü  hız, kalite, güvenilirlik ve uygun maliyet

HP Officejet Pro X Serisi renkli yazıcılar ve MFP’ler lazer yazıcılara kıyasla iki kat daha fazla hız ve yarı oranda maliyet avantajı sunuyor. 

HP Officejet Pro X Serisi HP’nin yeni PageWide teknolojisi sayesinde dakikada 70 sayfaya kadar (ppm) yüksek kaliteli profesyonel belgeler hazırlayabiliyor. Bu özelliği HP Officejet Pro X’i Guinnes Rekorlar Kitabı’na göre en hızlı masaüstü yazıcısı haline getiriyor. 

HP PageWide teknolojisi, hareket halindeki bir kağıt üzerine tek seferde dört farklı renkte Orijinal HP pigment mürekkebi yerleştirebiliyor. Kağıt hareket ettikçe yazdırma ucunun sabit kalması HP Officejet Pro X Serisi yazıcının daha hızlı ve sessiz çalışmasını sağlıyor. 500 yapraklık standart ana kağıt tepsisi KOBİ’lerin daha az yazdırma kesintisi yaşayarak zamandan daha çok tasarruf sağlamalarına olanak tanıyor.

ENERGY STAR standartlarına uygun olan HP Officejet Pro X, enerji ve atık tasarrufu sağlayan özelliklerle ve HP’nin ofislerde yazdırma işlemlerinin sürdürülebilirliğini geliştirme kararlılığını sürdüren, sınıfının en iyisi malzemelerle donatılmış bulunuyor. HP 970 ve 971 mürekkep kartuşları, dayanıklılığı yüksek, profesyonel yazım kalitesi sunan çabuk kuruma ve uzun ömür özelliklerine sahip olmanın yanında optimize renk karıştırma ve yüksek hızlı yazdırma için kağıt etkileşimi işlevlerine sahip pigment mürekkep içeriyor. HP Officejet Pro X yüzde 50 oranında daha az enerji kullanırken HP 970 ve 971 kartuşları lazerle kıyaslandığında yüzde 50 daha az atık üretiyor ve eşdeğerde bir kalite sunuyor. Her modelde yer alan otomatik çift taraflı yazdırma özelliği de kağıt tasarrufu için ek bir avantaj sağlıyor.

- Reklam -
Süleyman Sertkayahttp://www.donanimgunlugu.com
Üniversite'nin ardından kendini Bilgi İşlem sektöründe bulan Süleyman şimdilerde Donanım Günlüğü'ne dışarıdan destek veriyor. Donanım konusunda uzman olan yazarın çözemeyeceği sorun yok.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting