Ana sayfa Donanım Samsung ve LG’i Çin’de Ateş Altında!

Samsung ve LG’i Çin’de Ateş Altında!

Çin’in Ulusal Geliştirme ve Reform komisyonu tarafından dün verilen bir karar gündeme damgasını vurdu. Bu karadan en zararlı çıkan ise Samsung ve LG.

Çin’in Ulusal Geliştirme ve Reform komisyonu tarafından dün açıklanan karara göre aralarında Samsung ve LG’nin de olduğu 6 panel üreticisine toplamda 353 milyon Yuan (56.7 milyon Dolar) ceza kesti. LG ve Samsung dışındaki diğer firmalar ise Innolux, AU Optronics, HannStar Display ve Chunghwa Picture Tubes. Toplamda 6 firmaya ceza kesilmiş olsada LG bu cezanın 118 milyon yuanını ve Samsung’da 101 milyon yuanını ödeyecek. samsung ve lgCezanın nedeni ise bu altı firmanın 2001 ile 2006 yılları arasında Tayvan ve Güney Kore’de gizli toplantılar düzenleyerek LCD panel fiyatlarında ortak hareket etme kararı alarak fiyat düzenlemeleri yapmaları. Yapılan bu yasadışı eylemler yüzünden Çin Ulusal Geliştirme ve Reform komisyonundan ceza yiyen bu firmalardan henüz bir açıklama yapan olmadı. Bakalım önümüzdeki günler ne gösterecek.

Ali Yavuz ŞAHİNhttp://www.donanimgunlugu.com
Uzun yılardır teknoloji meraklısı

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

Türkiye corona virüsü vaka sayısı

Türkiye corona virüsü vaka sayısı – 4 Nisan 2020

Türkiye'de corona virüsü vaka sayısı ve ölüm sayısı günden güne artış gösteriyor. Günlük resmi olarak açıklanan vaka sayılarını sizlere aktarıyor olacağız. Çin'in Wuhan kentinde 2019'un...

Son Haberler