Ana SayfaDosya KonusuSamsung Türkiye'nin amacı ne?

Samsung Türkiye’nin amacı ne?

Geçtiğimiz gün tanıtılan Galaxy Note 8, 4999TL’lik Türkiye satış fiyatı ile büyük tepki çekti. Peki Samsung Türkiye bu fiyat politikası ile neyi amaçlıyor?

Az çok haberleri takip ediyorsanız, son iki haftadır hükümetle memur sendikası arasında bir zam pazarlığının sürdüğünü de görmüşsünüzdür. Nihayetinde zam tartışmaları geçtiğimiz gün sonuçlandı ve hükümet memurlara önümüzdeki sene ilk altı ayda yüzde 4, ikinci altı ayda ise yüzde 3.5 zam yapmayı kabul etti. Şimdi bu zam olayının konumuzla ne alakası var?

Bu zam pazarlığını içerisinde yaşadığımız ülkenin ekonomik düzeyini daha net bir şekilde anlatabilmek adına sizlere aktardık. Şimdi bir de madalyonun diğer tarafında bakalım. Aylık geliri yaklaşık olarak 2600 TL olan devlet memurlarının ortalama bir hayat sürdüğü kabul edilen bu ülkede geçtiğimiz gün bir telefon tanıtıldı. Zaten teknolojiyi takip edenler uzun süredir bu telefonun varlığından haberdardı. Evet bu telefon Samsung’un bir süredir üzerinde çalıştığı Galaxy Note 8.

Samsung Türkiye, global Note 8 lansmanı ile eş zamanlı olarak bir etkinlik düzenledi ve bu etkinlikte Note 8’in fiyatını açıkladı. Samsung Türkiye tarafından açıklanan Note 8 Türkiye fiyatı 4999 TL yani kabaca 5000 TL. Peki soruyoruz, bu telefonun 4500 TL’ye satılan S8+’tan fazlası ne? 5 liralık stylus kalemi mi yoksa Samsung’a maliyeti 10 doları geçmeyen 2. ana kamerası mı?

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU