Samsung Gear POP Sertifika Aldı

Samsung Gearınızı Kırarsanız Yandınız

Samsung’un üzerinde çalıştığı bilinen yeni akıllı saati Gear POP, Bluetooth sertifikasını kaptı. Cihazla ilgili çok sınırlı bilgi bulunuyor.

Geçtiğimiz mayıs ayında Samsung’un 2 yeni giyilebilir cihazı üzerinde çalıştığı bilgisi paylaşılmıştı. Tizen ekosistemini çalıştıracak bu olan ikili, Gear POP ve Gear Fit Pro idi. Pazara sürmeye hazırlandığı modeller konusunda çok ilginç ve farklı tipte açıklamalar yaparak teknoloji severlerin kafasını karıştırmayı başaran firmanın beklenen Gear POP modeli nihayet somut bazı veriler ışığında açığa çıkmış oldu.

Samsung Gear POP Sertifika Aldı

Bluetooth 4.2 ile Geliyor

SM-R600 model numarasıyla ve Bluetooth 4.2 özelliği ile Bluetooth SIG sertifikasını aldı. Akıllı bilekliğin, bir akıllı saatten çok fitness takip cihazı gibi çalışacağı düşünülüyor. Daha da açığı bileklikte; vücut sıcaklığı ölçer, kalp hızı ölçer, oksijen seviyesi ölçer, uyku takipçisi gibi gelişmiş birtakım sensörlere yer verileceği düşünülüyor. Tasarım konusunda ise henüz bilgi sahibi değiliz.

Başkaları da Yolda

Samsung’un tek çalıştığı cihaz Gear POP değil. Bahsettiğimiz gibi Gear Fit Pro ve birkaç yeni model daha üreticinin listesinde yer alıyor. Öte yandan hiçbiri hakkında detaylı bilgi sahibi değiliz, dahası çıkış tarihleri ve tasarımları hakkında da en ufak bir bilgimiz yok.