Apple’ın Akıllı Gözlükleri Geliyor Mu?

s3 news tmp 126745 apple glasses default 1280

Google Glass’a rakip sayılabilecek bir akıllı gözlüğü ile ortalığı karıştırmaya hazırlanan Apple’ın gözlüğünden yeni haberler gelmeye devam ediyor.

Giyilebilir teknolojilerin hızla popüler hale geldiği günümüzde, firmalar da boş durmuyor ve bu alana yatırım yapmaya devam ediyorlar. Uzun süredir beklenen Apple’ın akıllı gözlükleri ise yeni haberleriyle teknoloji dünyasını heyecanlandırıyor.

iPhone’u Bile Gölgesinde Bırakacak

Wall Street analisti Munster’a göre gözlüklerin çıkışı iPhone satışlarını zirveye taşıyacak. iPhone kullanımı ciddi derece kolaylaştıracağı düşünülen Apple Glasses, Munster’a göre ilerleyen dönemde tüm akıllı telefonlardan daha çok satılabilir. Ayrıca Munster, Apple Glasses’ın tam oturmasının ardından Apple’ın gelirlerinin büyük kısmının artık iPhone olmayacağını da sözlerine ekledi. Fakat en azından ilk aşamada gözlüğün çalışması için bir iOS cihazına bağlanması gerekecek.

3 Boyutlu Kamerası Olabilir

Gözlük için çalışmalara hız veren Amerikalı şirket, hala cihazın kullanışlılığını arttırmak için çalışmaya devam ediyor. Her ne kadar Foxconn yetkilisi pil ömründen tasarruf amacıyla cihazda kamera yer almayacağını savunsa da son rapor gözlükte 3 boyutlu tespit özelliğine sahip kamerayla geleceğini söylüyor. Böylece nesne tanımlamaları da daha rahat yapılabilecek ve gözlüğün yardımcı olması kolaylaşacak. Siri sayesinde telefon cepten çıkmadan birçok işlevin yerine getirilebileceği de düşünülüyor.

Projeyi Çok Ciddiye Alıyor

Üretici konuyla ilgili olarak birçok üst seviye mühendisi işe almış durumda. Geleceğin teknolojisi olarak görülen bu alanda ciddi yatırımlara imza atan Amerikalı şirketin üzerinde çalıştığı tek proje de bu değil.