Ana Sayfa Donanım Samsung Galaxy Gear Giyilebilir Teknolojiler Dünyasının Kapılarını Açıyor

Samsung Galaxy Gear Giyilebilir Teknolojiler Dünyasının Kapılarını Açıyor

Samsung, GALAXY deneyimini günlük yaşama daha da entegre edecek olan GALAXY Gear’ı tanıttı. Samsung GALAXY Gear akıllı cihaz bağlantısını, son teknolojiyi ve şık bir tasarımı tek bir premium aksesuarda bir araya getiriyor.

Samsung GALAXY Gear kullanıcıların hem anı yaşamalarını hem de Samsung GALAXY cihazlarıyla kolayca bağlantı halinde kalmalarını sağlarken kullanıcıları çağrılar, metin mesajları, e-postalar ve uyarılar gibi gelen mesajlar hakkında da bilgilendiriyor.

Samsung GALAXY Gear aynı zamanda bu mesajların önizlemesini görüntüleyerek kullanıcılara bu mesajları kabul ya da göz ardı etme olanağı da sunuyor. Gelen bir mesaj için kısaca göz atmaktan daha fazlası gerekiyorsa, kullanıcıların tek yapması gereken Samsung GALAXY cihazlarını almaları ve Smart Relay (Akıllı Aktarım) özelliği sayesinde tüm içeriği anında ekrana getirmeleri.

Ses ile kullanım

Samsung GALAXY Gear’da bulunan dahili hoparlör kullanıcıların doğrudan ahizesiz telefon görüşmeleri yapabilmelerini ve günlük işlerini aksatmadan mobil iletişim bağlantılarını sürdürebilmelerini sağlıyor. Örneğin, elleri alışveriş torbaları ile dolu olarak süpermarketten çıkan bir kullanıcı, ekrana dokunmadan Galaxy GEAR’a konuşarak çağrı yapma seçeneğine sahip. S Voice özelliği sayesinde ise kullanıcılar Galaxy GEAR’da taslak mesajlar hazırlarken, yeni takvim girişleri oluşturabilir, alarmlarını ayarlayabilir ve hava durumunukontrol edebilirler.Galaxy Gear-008-Set1 Side_Six

Günlük yaşamınızı bileğinizden kaydedin

Akıllı cihaz kontrolleri sağlamasının yanı sıra, Samsung Galaxy GEAR kullanıcıların yaşamın anlamlı anlarını kolayca yakalamalarına yardımcı olacak çeşitli özellikler sunmaktadır. 1.9 Megapiksellik bir kameraya sahip olan Samsung GALAXY Gear Memographer (Hatıra Kamerası) özelliği sayesinde, hareket halinde olan kullanıcılar günlük yaşantılarındaki önemli olayların hızlı ve görsel kayıtlarını oluşturmak için fotoğraf ve video kaydederek bunları sosyal ağlarda paylaşabiliyorlar. Hızlı kayıt konseptini daha da geliştiren Voice Memo (Sesli Hatıra) özelliği ise kullanıcıların önemli düşünceleri ya da konuşmaları saatlerinden yakalamalarına ve bu sesli kayıtları Samsung GALAXY cihazlarında metin olarak kaydetmelerine olanak sağlıyor.

Galaxy Gear ile kontrol sizde

Yeni güvenlik geliştirmesi Auto Lock (Otomatik Kilit) özelliği sayesinde Galaxy GEAR akıllı telefondan 1,5 metre uzaklaştığında akıllı telefonun ekranını kilitleyerek yabancı kişilerin telefona erişimini engeller. Yine aynı özellik birbirlerini tamamlayan cihazlar birbirlerine yaklaştığında akıllı telefon ekranının kilidini açarak telefonun yeniden kullanılması sağlar. Find My Device (Cihazımı Bul) özelliği ise telefonun kaybolması durumunda ışıklarını yakıp söndürme ve titreşim yolu ile uyarı vererek kullanıcıların akıllı cihazlarının nerede olduğunu bulmalarına yardımcı olur. Samsung GALAXY Gear kullanıcıların akıllı telefonlarına erişebilecekleri bir yerde olmadıklarında bile şarkılara göz atmalarına, şarkıları çalmalarına ve duraklatmalarına yardımcı olarak Samsung GALAXY cihazlarında çalınan müziği kolayca kontrol edebilmelerine olanak sağlıyor. Son olarak, GALAXY Gear gelişmiş, sensör teknolojisi sayesinde, fiziksel etkinlikleri izleyen bir Pedometer (Adımölçer)olarak da çalışıyor. Bu özellik yakılan kalori, atılan adım ve kat edilen mesafe gibi önemli kişisel verileri kullanıcılar için sistematik ve otomatik olarak takip etmeye yardımcı oluyor.

Hem kol saati hem de ikonik moda aksesuarı

Abartısız bir şıklığa sahip olan Samsung GALAXY Gear rafine tasarımı ve kaliteli kaplaması ile lüks bir mücevher görüntüsü yaratıyor. Yuvarlak ve akıcı bir biçimle bileğinizi saran Samsung GALAXY Gear, kol saati görevi görmesinin yanında kullanıcılara saatlerinin ön yüzünü kişiselleştirme fırsatı veren 10 farklı ara yüze de sahip. Samsung Apps aracılığı ile daha fazla uygulamada  indirilebilir.

Samsung GALAXY Gear Jet Siyah, Kahve Grisi, Vahşi Turuncu, Yulaf Beji, Gül Sarısı ve Limon Yeşili renklerinde satışa sunulacak.

Samsung GALAXY Gear Özellikleri

İşlemci

 800 MHz işlemci

Ekran

 1.63 inç (41.4mm) Super AMOLED ekran (320 x 320)

Kamera

1.9 Megapiksel BSI Sensör, Oto Zum Kamera / Sound & Shot

Video

Codec: H.264

Format: MP4

HD(720p) Kayıt ve Oynatma

Audio

Codec: AAC

Format : M4A

Öne Çıkan Özellikler

 
Banjo uygulaması dünyadan güncel haberleri size iletir.
Glympse uygulaması bulunduğunuz yeri hareketli bir haritada dilediğiniz alıcılar ile geçici olarak paylaşmanızı sağlıyor
eBay uygulaması ile eBay üzerindeki tüm işlemlerinizi kolaylıkla ve anında gerçekleştirmenizi sağlar.

 

Global mesajlaşma servisi olan Line, dünya üzerinde 230 ülkede kullanılıyor
 

MyFitnessPal özelliği yemek beslenmenizi ve egzersizlerinizi takip ederek, kişisel sağlığınız ve spor aktivitelerinizde size yardımcı oluyor

 

Path uygulaması ise arkadaşlarınız ve ailenizle kolaylıkla iletişim kurmanızı sağlayan bir kişisel ağ özelliği taşıyor

 

 
RunKeeper özelliği, kişisel eğitmeniniz olarak sporda koştuğunuz mesafe, koyduğunuz hedeflere ulaşmanızı ve motive olmanızı sağlıyor.

 

Triplt Concur özelliği seyahat planlarınızı organize etmenizi kolaylaştırıyor.
Vivino Wine Scanner özelliği her hangi bir şarabın fotoğrafını çektiğinizde, şarap hakkındaki tüm bilgileri anında sizinle paylaşıyor.

Samsung Servisleri

Samsung Apps
ChatON: mobil iletişim servisi

Katma Değerli Özellikler

Smart Relay (Akıllı Aktarım), S Voice, Memographer (Hatıra Kamerası), Voice Memo (Sesli Hatıralar)
Auto Lock (Otomatik Kilit), Find My Device (Cihazımı Bul), Media Controller, Pedometer (Adımölçer), Stopwatch, Timer(Zamanlayıcı)
Güvenlik Asistanı: Acil durumlarda, 3 defa sürekli olarak güç düğmesine basın, bulunduğunuz yerin bilgisi kayıtlı olan kontak kişilere mesaj ile iletiliyor olacak.
2 Mikrofon (Noise Cancellation), 1 hoparlör

Bağlantı

Bluetooth® v 4.0 + BLE

Sensör

Hız Ölçer, Jiroskop

Hafıza

4GB Dahili Hafıza  + 512 MB (RAM)

Boyut

36.8 x 56.6 x 11.1 mm, 73.8g

Pil

Standart pil, Li-ion 315mAh
Ali Yavuz ŞAHİNhttp://www.donanimgunlugu.com
Uzun yılardır teknoloji meraklısı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting