Samsung Galaxy E5 ve Galaxy E7 Tanıtıldı

CES 2015’te düşük maliyetli telefonlarını tanıtmakla yetinen Samsung, Galaxy E serisinin yeni üyeleri Samsung Galaxy E5 ve Galaxy E7’yi resmi olarak tanıttı

Geçtiğimiz yılın başında piyasaya sürdüğü yeni amiral gemisi akıllı telefonu Samsung Galaxy S5’in beklentilerin altında kalmasının ardından sıkıntılı bir döneme giren ve bunun sonucu olarak akıllı telefon pazarındaki cihazları konusunda daha duyarlı davranan Güney Koreli teknoloji devi Samsung, birçok firmanın yeni akıllı telefonlarını gün yüzüne çıkardığı Consumer Electronics Show 2015 kapsamında oldukça sessiz kaldı.

Samsung_Galaxy_E5

Yeni amiral gemisi akıllı telefonu Samsung Galaxy S6’yı resmi olarak tanıtmaya henüz hazır olmayan Samsung, CES 2015 kapsamında üst düzey bir akıllı telefon tanıtmaktan kaçınmış olsa da düşük maliyetli yeni telefonlarını etkinlik kapsamında görücüye çıkardı. Samsung’un CES 2015 kapsamında resmi olarak tanıttığı yeni telefonları, metal gövdeli A5 ve A7’nin düşük maliyetli versiyonları olarak görülen Samsung Galaxy E5 ve Galaxy E7 oldu.

Samsung_Galaxy_E5 (2)

İlk olarak geçtiğimiz aylarda ortaya çıkan Galaxy E serisinin bu yeni üyeleri tasarım olarak Galaxy Alpha’yı oldukça andırıyorlar. İkili arasında daha üst düzey donanımsal özelliklere sahip olan Samsung Galaxy E7 kullanıcılara 720p çözünürlükte 5.5 inç Super AMOLED dokunmatik ekran, 1.2 GHz dört çekirdekli işlemci, 2 GB RAM, 16 GB dahili hafıza, microSD hafıza kartı desteği, 13 megapiksel arka kamera, 5 megapiksel arka kamera ve 2,950 batarya sunuyor.

Samsung Galaxy E5‘in donanımsal özellikleri arasında ise 5 inç Super AMOLED dokunmatik ekran, 1.2 GHz dört çekirdekli işlemci, 1.5 GB RAM, 16 GB dahili hafıza, microSD hafıza kartı desteği, 8 megapiksel arka kamera, 5 megapiksel arka kamera ve 2,400 mAh batarya yer alıyor.

PlayStation 4 Satışları 18.5 Milyona Ulaştı


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir