Samsung Fotoğraf Makineleri Satışında Birinci

Samsung Electronics’in, ödüllü NX serisi fotoğraf makinesi ailesine en yeni üyelerinden biri olan Samsung NX1000 satışları ile Ekim ayın adet bazında Türkiye’de% 53 pazar payına ulaştı.

En iyi Wi-Fi teknolojisiyle donatılmış yeni kompakt sistem “SMART Fotoğraf Makinesi” olan NX1000 dünyanın neresinde olursanız olun en iyi kalitede ve en profesyonel fotoğrafları çekmenizi sağlarken, sadece bir tuş yardımıyla fotoğraflarınızı Facebook, Youtube ve Picasa gibi sosyal paylaşım sitelerinde paylaşmanızı ya da e-posta ile sevdiklerinize anında kolaylıkla göndermenizi sağlıyor.

Yeni trend Kompakt Sistem Fotoğraf Makineleri (CSC)

Fotoğraf sektörünün geleceğinin kompakt sistem diğer bir adıyla aynasız fotoğraf makinelerinde olduğunu belirten Samsung Electronics Türkiye Dijital Görüntüleme Satış ve Pazarlama Müdürü Cenk Güler, “Değiştirilebilir lensli fotoğraf makineleri olarak tanınan SLR Fotoğraf Makineleri son 5 yılda dijital fotoğraf makineleri pazarına damgasını vurdu. Şimdi ise yeni trend Kompakt Sistem Fotoğraf Makineleri (CSC), diğer bir ismi ile Aynasız Fotoğraf Makineleri. Değiştirilebilir lensli fotoğraf makineleri ile fotoğraf çekim teknolojisi olarak çok benzer olan, öte yandan ayna sistemi olmadığı için DSLR’lara kıyasla çok daha kompakt bir gövdeye sahip olan bu fotoğraf makineleri tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de çok büyük bir yükseliş trendinde. Fotoğraf sektörünün geleceği olarak görünen aynasız profesyonel fotoğraf makinesi segmentine de “NX serisi” fotoğraf makinelerimiz ile liderlik etmek en büyük hedefimiz. Pazarın büyümesini beklemeden biz kendimiz pazarı yaratmaya ve büyütmeye çalışıyoruz. Bu liderlik hedefimizi şu ana kadar yılın ikinci yarısında sattığımız ve satıyor olacağımız adetlerle de kanıtlıyoruz. GFK’nın hazırladığı rapora göre Ekim ayında Türkiye pazarında satılan her 2 iki kompakt sistem fotoğraf makinesinden biri Samsung oldu. Özellikle Samsung NX1000 modelimizin piyasada gördüğü yoğun ilgi ile  adet bazında %53 pazar payına ulaştık” dedi.

2013 yılında Smart fotoğraf makinelerinde liderliği hedeflediklerini belirten Güler, “2012 genel pazar payımız %17. Bu rakamı son çeyrekte %20’nin üzerine çıkarıyoruz ve liderliğe ilerliyoruz. Satış rakamı olarak bu sene 170.000 adete ulaşacağız gibi görünüyor. Gelecek sene ise 225.000 adeti hedefliyor olacağız. Bizim için en az pazar payı veya büyüme kadar önemli olan, toplam satışlarımızın içinde Smart fotoğraf makinelerinin payı. 2013’de satışlarımızın %50 sini Smart fotoğraf makinesi ile gerçekleştirmeyi planlıyoruz” dedi.

Samsung NX Ailesi ile her yerde, en iyi fotoğraf deneyimi ve paylaşımı

Samsung’un CSC (kompakt sistem fotoğraf makinesi) teknolojisine sahip, yeni NX serisi fotoğraf makineları, Wi-Fi teknolojileri sayesinde herhangi başka bir cihaza destek duymaksızın kablosuz bağlantı sağlıyor. Gelişmiş Wi-Fi teknolojisi içeren NX serisi, ilk olarak 2010 yılında tanıtılan Samsung NX10’dan bu yana, sürekli olarak yenilikçi ürün ve özellikler sunmaya devam ediyor.

Yeni NX1000, NX210 ve NX20, en iyi görüntü kalitesini ve detayları sağlamak amacıyla 20.3 megapiksel APS-C CMOS sensör ile donatıldı. Aynı zamanda NX serilerinin sahip olduğu benzersiz i-Function sistemi ile uyumlu olan bu yeni üç model, kullanıcıya gözünü vizörden çekmek zorunda kalmadan lens aracılığıyla bir dizi parametreyi kontrol etme olanağı sunuyor. Dokuz ayrı lens çeşitliliği sunan ve profesyonel standartlara sahip aksesuarlarıyla Samsung, NX eko-sistemi ile en iyi çekim teknolojisini sunuyor.

Son teknolojiyle geliştirilen ve NX ailesine katılan Samsung SMART NX Fotoğraf Makineleri; hem profesyonellere, hem diğer kullanıcılara yönelik, onların bütün yetenek ve ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde tasarlandı.

Tasarımda öne çıkan ince detaylar ve yenilikçi özellikler

Samsung NX1000 göz alıcı kompakt tasarımı, kolay taşınabilmesi gibi özelliklerinin yanında sunduğu kullanım kolaylıkları ile dikkat çekiyor. Göz kamaştırıcı beyaz, klasik siyah ya da göz alıcı pembe renk seçenekleri olan NX1000, Smart Auto 2.0 ve Smart Link Hot Key teknolojileriyle en kaliteli fotoğraf çekimini ve anında paylaşımı bir arada sunuyor

Wi-Fi teknolojisi ile kolay paylaşım ve kaydetme rahatlığını yaşayın

Samsung’un NX fotoğraf makineları en son teknoloji ile donatılmış akıllı özellikleri sayesinde, bir tuşla fotoğraflarınızı Facebook,Youtube ve Picasa gibi sosyal paylaşım sitelerinde paylaşmanızı ya da e-posta ile sevdiklerinize kolaylıkla göndermenizi sağlıyor. Smart fotoğraf makineleri ayrıca, fotoğraf karesi çekmek ve fotoğrafları başka cihazlarla paylaşmak için farklı alternatifler sunuyor. Bu özelliğe, fotoğrafları aplikasyonları destekleyen herhangi bir akıllı telefonda göstermek ve telefonu vizör olarak kullanmak dahil…

Yaratıcı özelliklerle farklılaşan fotoğraf deneyimi
Samsung NX fotoğraf makineları, yaratıcı özellikleri ile çektiğiniz fotoğrafları kolaylıkla göndermenizi ve paylaşmanızı sağlıyor. Bu özellikler sayesinde Facebook fotoğraflarınız da, artık bilgisayar kullanmaya ihtiyaç duymadan profesyonel ve artistik görünebilir. 10 Akıllı Filtreye sahip NX fotoğraf makinelarının Seçilebilir Renk özelliği sayesinde kullanıcılar, fotoğrafın görünümünü istedikleri gibi değiştirebilirler. Buna ek olarak Panaroma ve 3D Panaroma özelliklerine sahip bu üç yeni fotoğraf makinesı, çekilen tüm fotoğrafları tek bir karede gösterebiliyor. Samsung ayrıca, tüm yeni modellerinde yer alan Smart Panel özelliği ve ayarları ile, en yaratıcı fotoğraflara hayat vermenizi sağlıyor.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir