Ana SayfaGenelSamsung Display yeni teknolojisiyle meydan okuyor

Samsung Display yeni teknolojisiyle meydan okuyor

Dünyanın en önemli teknoloji şirketlerinden biri olan Samsung tarafından üretilen yeni OLED paneller, oyuncuların rüyalarını süsleyecek cinsten özelliklere sahip.

Samsung Display yeni teknolojisiyle meydan okuyor! Samsung için kısa bir tanımlama yapmak ya da bu şirketi belli unvanlarla nitelemek oldukça güç. İçerisinde teknoloji geçen hemen her sektörde bir şekilde etkin olan Güney Koreli teknoloji devinin en iyi olduğu alanlardan biri de OLED ekranlar. Bu sektörde Samsung Display markasıyla var olan Güney Koreli şirketin en yeni ürünü, tamamen oyuncuları hedef alıyor.

Samsung Display

Samsung tarafından yapılan açıklamaya göre, oyuncu dizüstü bilgisayarları için 240Hz yenileme hızına sahip OLED ekranlar üretildi. Bu yenileme hızının dünyada bir ilk olduğunu söyleyelim ve yeni OLED ekranın özellikleriyle devam edelim.

Samsung Display

Samsung Display yeni teknolojisiyle meydan okuyor

Şirketten yapılan açıklamaya göre, yeni OLED panel 15,6 inç büyüklüğünde ve QHD çözünürlüğünde olacak. Yalnızca 0,2 ms gecikme yaşayan bu panel ayrıca DisplayHDR 600 desteği sunuyor. Tüm bu özellikler sayesinde, bu ekranın bulunduğu bilgisayarlarda başta siyah ve kırmızı olmak üzere bütün renkler çok daha canlı ve gerçekçi bir hale bürünüyor.

Samsung Display

Samsung tarafından yapılan açıklamalara göre, bu OLED ekrana sahip diz üstü bilgisayarlar oldukça kısa bir süre içerisinde raflardaki yerini alacak. Ancak bu ekranın bilgisayarlar için nasıl bir maliyete sebebiyet vereceği konusunda herhangi bir açıklama yapılmadı. Yine de, 240Hz yenileme hızına sahip OLED ekranların kullanıldıkları dizüstü bilgisayarlarda hatırı sayılır bir fiyat farkına sebebiyet vereceğini söylemek yanlış olmayacaktır.

iOS 16, güvenlik düzeltmelerini otomatik olarak yükleyecek

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting