Ana SayfaDonanımSamsung CES 2013 Fuarında Şov Yaptı!

Samsung CES 2013 Fuarında Şov Yaptı!

Samsung Electronics, tüketici elektroniği sektöründeki ilerici vizyonunu ortaya koyan yeni ürün ve hizmetlerini CES 2013’te tanıttı.

Samsung, tüketicilerin hayatına yönelik derin bilgi birikimi ve her zaman “keşfetme”ye odaklanmasından yola çıkarak; herkes için yeni deneyimler sunma amacını Las Vegas’ta düzenlenen Tüketici Elektroniği Fuarı 2013’te (CES) gözler önüne seriyor.

Samsung, televizyon, akıllı cihazlar, bağlantılı kamera ve mobil cihazlarda yeni bir paradigma ortaya koydu. Faaliyet gösterdiği farklı alanlardaki inovasyonları paylaşan Samsung, kusursuz navigasyon, sezgisel kontrol ve kişiselleştirilebilir kullanıcı deneyimiyle tüketici elektroniği pazarında çığır açtı.

Samsung, tüketicilerin, kullandıkları televizyonların en yeni özelliklere ayak uydurabilir olması yönündeki arzularını göz önünde bulundurarak, yeni bir set almaya gerek kalmadan Smart TV’nin en yeni özelliklerinin kullanılabilmesini sağlayan, yenilikçi 2013 Evolution  Kit’ini de tanıttı.

En üst düzey interaktif TV deneyimi

Samsung, 85 inç Ultra High Definition TV (UHD TV) ve gözde Smart TV’si F8000 LED TV dahil olmak üzere, daha geniş ekranlı televizyonlar alanında yeni serisini tanıtarak ev eğlence sistemlerinde yeni bir dünyanın kapılarını açtı. Mevcut kapsamlı içerik seçeneklerine ve Smart TV platform liderliğine ek olarak, Samsung ayrıca, bugüne kadar yaratılmış en kişisel televizyon izleme deneyimi olan Ses Etkileşim teknolojisine sahip S-Recommendation’ı da sunuyor.Samsung Evolution Kit

Samsung, yeni geniş ekran boyutlu UHD TV’yi ilk olarak CES’te tanıttı. Teknoloji ve ustalığı harmanlayarak, “Zamanın Ötesinde Bir Tasarım” yaratan Samsung’un UHD TV’si, mevcut 1080p çözünürlüğe göre piksel sayısını dört katına çıkararak daha ayrıntılı bir görüntü, eşsiz bir netlik ve izleyiciyi saran, canlı bir görüntü kalitesi sunuyor. Ekrandaki mükemmelliğe denk bir ses deneyimi de oluşturan UHD TV’nin kasasına 120 watt hoparlörler en iyi şekilde yerleştirildi.

Bugün mevcut bütün içeriği kullanarak tam bir, yeni görüntüleme deneyimleri dünyası sunan UHD TV; HD ve Full HD içerikleri, UHD çözünürlüğe yükseltme olanağına sunan bir algoritmaya sahip.

Samsung ayrıca, ilk dört çekirdekli işlemciye sahip yeni ürünü F8000 LED TV’yi de tanıttı. 75 inçe varan boyutlarda sunulan F8000 ultra ince profil, çeyrek inç inceliğinde çerçeve ve yarım ay şeklindeki  ayağı ile dikkatleri üzerine çekiyor..

Samsung, aynı bant genişliğinde iki kat video kalitesi sağlayan yeni yüksek sıkıştırmalı video kodlayıcısı olan HEVC’ye destek sunan ilk TV markasıdır.

Televizyonlarda yeni Gelişim aşaması

Samsung’un en yeni televizyon modelleri, arama, navigasyon ve kontrol konusunda yepyeni bir dünyanın kapılarını aralıyor. Samsung’un Ses Etkileşimli S-Recommendation teknolojisi, Samsung Smart TV’lerde yer alan yeni ve popüler içeriklerin keşfedilmesinde kişisel bir rehber olma özelliği taşıyor.

S-Recommendation kullanıcının izleme geçmişini ve televizyon programlarının beğenilme oranlarını ve yayınlanma tarihlerini inceleyerek, her kullanıcı için yayınlanmakta olan, talebe bağlı ve uygulama içeriklerini kapsayan kişiselleştirilmiş bir menü oluşturuyor.

Samsung’un iyileştirilmiş Ses Etkileşim teknolojisi de; tüketicilerin bir televizyonun yapabilecekleri konusundaki düşüncelerini değiştireceği gibi, tam cümleleri ve doğal dili de anlayabilme yeteneğine sahip. S-Recommendation ile birlikte, kullanıcılar artık Smart TV’den film ve televizyon programı tavsiye etmesini isteyebilir veya sevdikleri oyuncunun yer aldığı filmleri talep edebilir. Aramalarda, yayınlanmakta olan, talebe bağlı ve uygulama servislerinde yer alan en uyumlu sonuçlar sağlanır.

Bu gelişmiş kullanıcı deneyimi, Samsung’un bağlantı olanakları konusundaki liderliği sayesinde akıllı telefon ve tabletleri de kapsayacak şekilde genişletildi. Kullanıcılar, tablet bilgisayarları üzerinden arama yapabilir ve içerik ayarlayabilir, uzaktan içerik izleyebilir ve evin içinde dolaşırken izlemeye devam edebilmek için içeriği Smart TV’den tablete yansıtabilirler.

Samsung’un yeni Smart Hub özelliği, kullanıcının içeriğini kolay ve sezgisel menü sayfaları halinde organize ediyor. Samsung’un mobil alandaki liderliği sayesinde, navigasyon deneyimi de artık akıllı telefonlarındakine benzer bir hale geliyor. Menü sayfaları; Televizyonda Ne Var; Filmler ve Televizyon Programları; Fotoğraflar, Video ve Müzik; Sosyal ve Uygulamalar olarak sınıflandırılıyor.

Buna ek olarak, Samsung, CES 2012’de verdiği sözü tutarak, televizyonları bir adım ileriye taşıyacak olan 2013 Evolution  Kiti’nin de tanıtımını yaptı. Evolution Kiti’ni Samsung Smart TV’ye ekleyen kullanıcılar, Samsung Smart TV’nin sunduğu en yeni özelliklere de kolayca erişim sağlayacak. Uygun modelde televizyonu olanlar, Ses Etkileşimli S-Recommendation ve yeni Smart Hub’ı kullanmaya başlayabilecekleri gibi, 2013 model serisinin dört çekirdekli desteğine de erişebilecekler.

Daha akıllı, daha bağlantılı evler

Samsung’un en yeni beyaz eşyaları, benzersiz rahatlık, kullanım kolaylığı ve düzenide beraberinde getirecek. Yeni Samsung T9000 LCD Buzdolabıkullanıcıların, ihtiyaçlarına göre soğutucu ve dondurucu alanlarını düzenlemelerine olanak sağlarken, yeni Samsung Üstten Yüklemeli Çamaşır Makinesi WA50F de çok geniş yıkama kapasitesi ile fark yaratıyor.

Bu yıl Samsung, Gardırop tipi buzdolabı kategorisini de yeniden tanımlayarak, mutfakların daha akıllı ve uyumlu hale gelmesine yardımcı olurken, düzenleme konusunda da akıllı yöntemler geliştirdi. Yaklaşık 900 litrelik kapasitesiyle Samsung T9000 LCD Buzdolabı, tüketicilere daha geniş bir depolama alanı sunuyor. Kullanıcılara daha çok esneklik ve kolaylık sağlamak amacıyla alt bölme, buzdolabından derin dondurucuya dönüştürülebiliyor ve daha sonra istenildiği zaman eski haline geri getirilebiliyor.

Samsung’un Yeni Üstten Yüklemeli Çamaşır Makinesi de, 140 litrelikgeniş kapasitesiyle tek seferde çok daha fazla çamaşır yıkayabilme imkanı sunuyor. Yenilenen AquaJet™ temizleme teknolojisine sahip olan çamaşır makinesi, daha mükemmel yıkama ve durulama olanağı sağlayan güçlü pompası ve güçlü su püskürtme mekanizmaları sayesinde, daha yüksek bir yıkama performansı sağlıyor. Yıkama performansının yanı sıra, yıkama seçeneklerini daha kolay ve anlaşılabilir hale getiren buz mavisi LED ekranı ve kullanımı çok kolay olan gelişmiş arayüzü ile göz alıcı bir tasarıma da sahip.

Tüketicilere, mutfakta esnekliğe yeni bir boyut getirebilmek amacıyla Samsung, yeni inovatif fırın serisini de pazara sunuyor. Yaklaşık 167litrelik geniş bir kapasiteye sahip olan Samsung NE597N0PBSR Flex CookZone Endüksiyon Serisi, çok daha geniş bir pişirme alanı sunuyor ve her türlü pişirme tercihine uygun hale geliyor. Ayrıca, tencere ve tavaların yanmasını engellemek amacıyla, sarsıntıyı hisseden ve ısıyı otomatik olarak düşüren “Kaynama Uyarısı” özelliğini de içinde barındırıyor.

Bunun yanı sıra, Samsung’un ME179KFETSR Hızlı Fırın serisi de eşit pişirme için konveksiyonlu fırın, ekmek kızartıcısı, ızgara, mikro dalga ve davlumbaz gibi güçlü bir ev aletinde aranan her türlü özelliği sunuyor. Üstelik tek dokunuşlu Kolay Temizleme Filtresi de bu tür ürünlerde ilk olma özelliği taşıyor. Her iki ürün de CES inovasyon ödüllerine layık görüldü.

Her Anı Fotoğraflamak

Samsung, en son ve en mükemmel fotoğraf makinesi teknolojisini geliştirmeye ve dijital görüntüleme dünyasında, değişime yön vermeye devam ederek SMART CAMERA vizyonuna bağlılığını sürdürüyor. NX serisinin en yeni ürünü olana NX300, olağanüstü fotoğraf kalitesi ve görüntü yakalama kapasitesini geliştirilmiş  hız ve çekim kontrolüyle harmanlıyor.

Samsung NX300 ile beraber, hem fotoğraf hem de mükemmel 3D kalitesinde Full HD film çekimi yapabilen ilk tek objektifli 3D sistemi olan NX 45mm F1.8 2D/3D objektifin de tanıtımını gerçekleştirdi. Bu yeni lens, 3D görüntüleme olanaklarıyla dolu heyecan verici bir dünyayı size tanıtarak, Samsung NX Serisi’ni hem 3D-fotoğraf, hem de 3D filmi destekleyen ilk ve tek değiştirilebilir lensli fotoğraf makinesi haline getiriyor.

NX300’ün mükemmel görüntüleme performansının merkezinde, yüksek kaliteli görüntü yakalayabilen yeni 20.3 megapiksel APS-C CMOS sensörü bulunuyor. Yeni tasarlanmış Hybrid Otomatik Odaklama (AF) sistemi, hızlı ve doğru faz ve kontrast tespiti sunarken, 1/6000 saniyelik deklanşör hızı ve saniyede 9 karelik sürekli çekim modu da bütün anların mükemmel olarak fotoğraflanmasını garanti ediyor. Bunların yanı sıra, Samsung’un eşsiz DRIMe IV görüntüleme motoru da hızlı ve kaliteli fotoğraf çekiminde olağanüstü bir ilerleme sağlıyor ve daha iyi renk üretimi ve noise’u  azaltmayı  sağlıyor. Hem 2D, hem de 3D 1080p Full HD video görüntüleme desteği; Samsung’un yeni 45 mm F1.8 2D/3D lensi ile DRIMe IV motorun yeteneklerinin bir araya gelmesi sayesinde mümkün oluyor.

Kusursuz bir fotoğraf deneyimi için; NX300’ün 84mm (3.31 inç) AMOLED ekranı, değerli anların farklı açılardan yakalanmasına olanak veren ve diğer yandan da, fotoğrafların gözden geçirilmesini çok kolaylaştıran bir bükülebilir ekran ile kendisini tamamlıyor. NX300 fotoğraf makinesinin sezgisel hissini tamamlayan AMOLED ekranı, dokunmatik ekran yetenekleri ve 5 yönlü  manuel tuş  arayüzle hibrit bir yapıya sahip.

NX300’ün AKILLI FOTOĞRAF MAKİNESİ özelliklerine ek olarak, Samsung bağlantılı kompakt fotoğraf makinelerinin yeni bir serisini daha pazara sundu: WB250F/WB200FWB800FWB30F,DV150F ve ST150F. WB serisi uzun-zumlu modellerine ek olarak -Dual View fotoğraf makinelerinin DV serisi ve Style Feature fotoğraf makinelerinin ST serisi- bu yeni cihazlar, yüksek optik performans ve klasik tarz ile SMART CAMERA nın daha yüksek bağlantı olanaklarını bünyesinde birleştiriyor.

Tasarım ve Performansın Buluştuğu Nokta

Samsung, yüksek performans ve mükemmel tasarımı bir arada sunan iki yeni ürününü CES’te tanıttı. Güçlü 7 Serisi Chronos ve hafif 7 Serisi Ultra dizüstü bilgisayarlar , hem iş hem de eğlence uygulamalarını bünyesinde bulunduruyor. Yeni 7 Serisi Chronos profesyonel performansı daha ince ve hafif bir form faktöründe tüketicilerin beğenisine sunuyor. Dört çekirdekli işlemcisi ve yeni RAMaccelerator yazılım çözümü sayesinde, tarayıcı ve uygulamaları çalıştırmada %150’ye varan hız artışı ile masaüstü bilgisayarlara gerçek bir rakip oluyor. 15.6” Full HD ve 10 parmak dokunmatik ekranı sayesinde kullanıcıların hem iş, hem de eğlence beklentilerini fazlasıyla karşılıyor. Gücün zarif tasarımla birleştiği Samsung 7 Serisi Chronos sadece 20.9 mm. kalınlığında, arkadan aydınlatmalı klavyesi ve 11 saatlik pil ömrü ile, kullanıcılarına daha uzun süre keyifli bir mobil deneyim sunuyor.

Samsung 7 Serisi Ultra dizüstü bilgisayarların tamamen alüminyum gövdesinde taşınılablirlik ve performans ultra ince ve hafif tasarım ile karşımıza çıkıyor.

8 saatlik pil ömrü, 13,3” Full HD, 10 parmak dokunmatik ekran, alüminyum çerçeve, i5/i7 işlemci ve 256 GB bellek kapasitesi ile bu PC, en talepkar kullanıcıların bile ihtiyaçlarını karşılayacak güce sahip. Samsung 7 Serisi Ultra, 7 Serisi Chronos’ta olduğu gibi Windows 8 işletim sistemi ile piyasaya sunuluyor.

Samsung TecTiles™ Las Vegas’ı ele geçiriyor

Samsung, Las Vegas’ta bulundukları süre boyunca insanların olasılıklar dünyasını keşfetmelerine de yardımcı oluyor.  Samsung, Caesars Entertainment ile Las Vegas’taki dünyaca ünlü otel ve eğlence merkezlerinin sekizinde 4 bin 500 interaktif Samsung TecTiles™ (NFC Etiketleri) kurmak üzere bir ortaklık gerçekleştirdi. TecTiles™ ürünleri tüketicilere oyun istatistikleri ve ipuçlarına, restoran saatleri ve rezervasyonlara, gösteri saatlerine, video kliplere, alışveriş saatlerine ve indirimlere yönelik, kısa yollar sunmak suretiyle sanal bir karşılama hizmeti sunmak üzere tasarlandı.

Samsung TecTiles™ hakkında daha fazla bilgi edinmek için www.samsung.com/us/tectiles adresini ziyaret edebilirsiniz.

B2B pazarını güçlendiriyor

Samsung ayrıca BT yöneticileri ve tüketicilerin işe “kendi-cihazını-getir (KCG)” politikalarına yönelik tutumları konusunda, araştırma sektörünün lider kuruluşlarından IDG ile ortak yürüttüğü çalışmanın sonuçlarını da açıkladı. Sonuçlar, BT yöneticilerinin büyük çoğunluğunun KCG programlarının iş hayatında önümüzdeki iki yıl içinde standart haline geleceğine inandıklarını, tüketicilerin de mobil cihazın beş yıl içinde iş amacıyla kullanılan birincil bilgisayar durumuna gelmesini beklediklerini ortaya koydu.

Bu tür KCG programlarının başarısını anlayabilmenin yolu donanım ve yazılım sağlayıcılarının, BT yöneticilerinin güvenlik kaygılarına hitap etme yeteneklerine bağlıdır.

Samsung, şirketlerin kullanımı güvenli olan mobil cihazları bulmasına yardım edecek güvenlik standartlarını içeren Samsung For Enterprise (SaFE) (İşletmelere yönelik güvenli platform çözümü) programını başlattı. SaFE cihazları gelişmiş veri özellikleri ve cihaz tabanlı doğrulama gibi hemen etkili iş faydaları sağlıyor.

SaFE, Samsung’un B2B pazarına bağlılığını ifade ediyor. Güvenlik standartları, uygulamalar, cihaz üzerinde şifreleme, VPN ve mobil cihaz yönetimi çözümlerini içeren kapsamlı bir paket özelliği taşıyor. SaFE’nin geliştirilmesiyle birlikte Samsung mobil cihaz yönetimini sadeleştiriyor ve Android platformunun parçalanması endişelerini ortadan kaldırıyor.

Ali Yavuz ŞAHİNhttp://www.donanimgunlugu.com
Uzun yılardır teknoloji meraklısı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting