Ana SayfaGenelSamsung bataryaları gerçekten tehlikeli mi?

Samsung bataryaları gerçekten tehlikeli mi?

Samsung, geçmişte pil sıkıntılarını tamamen bırakmamış olabilir. Ancak YouTuber Mrwhosetheboss (aka Arun Rupesh Maini) ve diğerleri, Samsung telefonlarındaki pillerin orantısız bir şekilde şiştiğini fark ettiler.

Samsung bataryaları gerçekten tehlikeli mi? Bu, çoğunlukla pillerin patlama olasılığının daha yüksek olduğu eski cihazları etkilerken, bazıları yalnızca birkaç yaşında olan telefonlarlar da (örneğin 2020 dönemi Galaxy Z Fold) pilinizin tehlikeli bir durumda olduğunu anlayamayacağınız kadar incelikli bir tehlikede olabilir.

Yeni çip teknolojisi şarj

Pil şişmesi yeni bir sorun veya Samsung’a özgü değil. Lityum piller yaşlandıkça, giderek kusurlu kimyasal reaksiyonları, pil hücrelerini şişiren ve yangın riskini artıran gaz üretebilir. Bir pili uzun süre şarj etmeden veya boşaltmadan bırakırsanız bu risk daha olasıdır ve birçok şirket (Apple gibi), bir cihazı uzun süre kullanmayacaksanız pilleri yaklaşık %50 şarjda tutmanızı önerir.

Galaxy S22 Ultra

Samsung bataryaları gerçekten tehlikeli mi?

Endişe, şişmenin son birkaç yılın Samsung telefonlarını diğer markalardan daha fazla etkilediği ve güç paketlerinin bu tür tehlikeler olmadan beş yıl dayanacak şekilde derecelendirilmiş olması. Teknik video yaratıcıları, bunun gibi sorunları izlemek için benzersiz bir şekilde uygun – Maini ve onun gibi insanlar, telefonlarını mutlaka uygun şarj seviyelerinde tutmasalar da, genellikle düzinelerce veya yüzlerce telefonu aynı koşullarda saklar.

Galaxy S7 bataryalı kılıf

Sorunun ne kadar kapsamlı veya ne kadar sistemik olduğu henüz net değil. Ancak şirketin daha fazla pil sorunuyla uğraşmayacağını söyleyebiliriz. Galaxy Note 7’nin yangına dayanıklı pili, Samsung’un (geçici olarak) firmanın itibarını zedeleyen büyük bir geri çağırma gerçekleştirmesine neden oldu. Bununla birlikte, kriz aynı zamanda pil güvenliğine odaklanılmasına neden oldu ve telefon endüstrisine bir uyarı işareti olarak hizmet etti. Başka bir şey olmasa bile, şişme raporları kullanıcıları ve üreticileri daha iyisini yapmak üzere eğitebilir.

Nier Automata animesi geliyor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting