Redmi K30 özellikleri kesinleşti

redmi k30

10 Aralık’ta tanıtılacak olan Redmi K30’un özellikleri netleşti. Orta segmente hitap eden Redmi K30 Qualcomm’un yeni yonga seti Snapdragon 765 ile gelecek. İşte konu hakkındaki detaylar.

Qualcomm geçtiğimzi gün gerçekleştirdiği etkinlikte 5G destekli üst ve orta segmentteki yonga setlerini tanıttı. Bu etkinliğin hemen akabinde, Redmi K30’un özellikleri de netlik kazanmış oldu.

Çinli üreticinin orta segmentteki modeli gücünü Qualcomm’un orta seviyedeki yeni yongasından alacak. 5G destekli Snapdragon 765G yonga seti içerisinde Snapdragon X52 modemiyle geliyor.

Delikli ekran tasarımıyla hayli şık görünen Redmi K30, 6.67 inçlik ekranıyla da dikkat çekiyor. Ön tarafında çift selfi kamerası yer alan telefonun arka yüzünde ise 64MP + 8MP + 5MP + 2MP’lik dörtlü ana kamera modülü bulunuyor.

Redmi telefonun fiyatını ise henüz açıklamış değil. Fakat K30, 5G destekli bir yapıda olmasından ötürü hali hazırda satışta olan modellerden biraz daha pahalı olacaktır.

Muhtemelen önümüzdeki yıl 5G destekli orta segment model sayısı hatırı sayılır seviyede artacak. Özellikle de 2021’de satışa çıkacak olan tüm modellerin istisnasız 5G’yi destekleyeceği tahmin ediliyor.

Parmak izi okuyucusunda yeni dönem!

Elbette 5G’ye geçiş için yalnızca telefonun bu teknolojiyi desteklemesi yetmiyor. Abonesi olduğunuz operatörün de 5G’ye geçiş sürecini tamamlamış olması gerekli. Hali hazırda ülkemizde bölgesel olarak 5G testleri yapılsa da henüz bu teknolojiye ne zaman geçeceğimiz netleşmiş değil.

redmi k30


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir