RedMagic 5G parçalara ayrıldı! Bakın soğutma sistemi nasıl çalışıyor

Nubia RedMagic 5G 144Hz

YouTube’ta yer alan ünlü içerik üreticisi JerryRigEverything’in son konuğu RedMagic 5G oldu. Bakın telefonun soğutma sistemi nasıl çalışıyor.

RedMagic 5G ZTE tarafından geliştirilen oyun odaklı akıllı telefon modeli. Videoda JerryRigEverything dikkatli bir şekilde arka kapağı açıyor. Ekran açık kaldığı sürece telefonun soğutma sistemi devrede kalıyor. RedMagic 5G sağ tarafta yer alan ızgaradan hava çekerek soğutma işlemine başlıyor. Izgaradan giren hava metal bir kanal üzerinden fana ulaşıyor. Ancak bu metal kanalın altında yer alan şey bu metalin havayı soğutarak fana ulaştırmasını sağlıyor. Nubia bu fanın 30.000 saat boyunca sorunsuz bir şekilde çalıştığını iddia ediyor. Bu çok fazla oyun anlamına geliyor.

Philips markalı 14 adet vida söküldükten sonra hava kanalı altındaki yapıya ulaşılıyor. Telefonun iç yapısına baktığımızda hemen hemen her parçanın üzerinde bakır görüyoruz. Bu da telefonun her parçasının soğutulmasını sağlıyor. Siz RedMagic 5G parçalanma videosunu izlerken biz de alt tarafta telefonun özelliklerine bir göz atalım.

Telefon 6.65 inç büyüklüğünde FHD+ çözünürlüğünde Amoled ekranı bulunuyor. Bu ekran 144 Hz yenileme hızına sahip. Bu bir oyun telefonunda olması gereken bir özellik. RedMagic 5G  gücünü Qualcomm’un canavar işlemcisi Snapdragon 865 yonga setinden alıyor. Nubia Başkanı Ni Fei 2 Mart 2020’de Weibo’da bir ekran görüntüsünü paylaşarak Nubia Red Magic 5G akıllı telefonun AnTuTu kıyaslama platformunda şimdiye kadarki en yüksek puan olan 633.724 puan aldığını açıkladı. Telefonun 8GB /16GB RAM ve 128 GB/256 GB depolama alanına sahip iki farklı seçeneği yer alıyor.

Nubia RedMagic 5G

4500mAh’lık bir bataryaya sahip olan telefonda 55W hızlı şarj teknolojisi bulunuyor. Bu teknoloji sayesinde telefon çok hızlı bir şekilde şarj oluyor ve oyun oynamaya devam edebiliyorsunuz. Aşağıda telefona ait özelliklerin kısa bir özeti mevcut.

İşte oyun telefonunun teknik özellikleri

  • Ekran: 6,65 inç, 2340 x 1080 piksel, 144 Hz AMOLED
  • Yonga Seti: Qualcomm Snapdragon 865
  • RAM: 8 GB / 16 GB
  • Depolama: 128 GB / 256 GB
  • Arka Kamera: 64 MP + 8 MP geniş açılı + 2 MP makro
  • Ön Kamera: 8 MP
  • Batarya: 4.500 mAh
  • İşletim Sistemi: Android 10
  • Fiyat: 540 dolar / 712 dolar

Realme X50 Pro Player Edition can yakmaya geliyor! O özellikler ne öyle!


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir