Realme Buds Air Neo inceleme: Uygun fiyata gerçek kablosuz kulaklık

maxresdefault 5

#İŞBİRLİĞİ

Realme Buds Air Neo incelemesiyle karşınızdayız. Eğer gerçek kablosuz kulaklık alma düşünceniz var, ama bütçe olarak çok da açılmak istemiyorsanız tam da size göre olabilir.

Realme Buds Air Neo, tasarım hatları itibarıyla Apple AirPods kulaklıkları anımsatan bir çizgiye sahip. Yani ekstradan silikon başlıklar gibi detaylara sahip değil. İyi tarafı ise, her bir kulaklığın yalnızca 4.1 gram ağırlıkta olması. Yani oldukça hafifler. Taşıma ve şarj kutusu ise, 35.5 gram ağırlıkta ve cebinizde kolaylıkla taşıyabilirsiniz.

Kulaklığın üç farklı renk seçeneği var: Pop beyazı, punk yeşili ve rock kırmızısı. Renk isimlerini verirken bile müzikten ilham alınmış, ama bence yeşil için punk yerine trash metal de olabilirdi.

Kulaklıkların IPX4 sertifikasına sahip olduğunu, yani suya karşı dayanıklı olduğunu belirtelim. Spor yaparken terleme ve hafif yağmur altında telefon görüşmeleri esnasında sorun yok. Tabii kulaklık için konuşuyoruz. Kutu tarafında böyle bir koruma söz konusu değil. Dikkatli kullanmayı ihmal etmeyin.

Kulaklıklar kulağınızda kolaylıkla konumlandırılabiliyor. Ancak silikon başlıklı kulaklıklara kıyasla bazen kulakta hafif ağrı yapabiliyorlar. Üzerlerinde dokunmatik mekanizma var ve siz dokunmatik paneli kullanırken ister istemez kulaklıkları kulak içinize doğru itiyorsunuz ve bu da biraz acıtabiliyor. Bu tip durumlar silikon başlıklı kulaklıklarda daha az yaşanıyor.

Bunların dışında, kulaklıkların kulakta tutuş hissi güzel. Ggerek yürüyüş esnasında, gerekse de hareketli sporlar esnasında kolay kolay kulaklarınızdan düşmeyeceklerini belirtelim.

Bluetooth 5.0 bağlantısını kullanan cihaz, akıllı telefonunuza kolaylıkla bağlanabiliyor ve 10 metreye kadar mesafede sorunsuz çalışıyor. 20Hz – 20000Hz frekans aralığı bulunan kulaklık, aynı zamanda 13mm sürücülere sahip ve hem tiz’ler hem de bass’lar tarafında iddialı olduğunu belirtiyor.

Ürünün ses kalitesine baktığımızda, farklı türlerde müzikler için ses kalitesinin iyi olduğunu söyleyebiliriz. Uygulama üzerinden Bass Boost+ ve Voluma Enhancer özelliklerini açarsanız daha zengin işitsel detaylar alabiliyorsunuz. Tabii uzun süreler yüksek sesli müzik dinlememeniz gerektiğini belirtelim. Sağlık önemli.

İki kulaklıktan birini çıkardığınızda, müzik otomatik olarak durmuyor ve kulaklığı kutuya koyana kadar da müzik devam ediyor. Ama tabii tek kulaklığı kutuya koyduktan sonra öteki kulaklıkla da mono olarak kullanım yapabilirsiniz.

Telefon üzerinden yapılan görüşmelerin ses kalitesine baktığımızda ise, evvela şu soru gelecektir: “Aktif gürültü engelleme modu var mı?” diye. Cevabımız hayır, bu moda yer verilmemiş.

İç mekânlarda yaptığımız telefon görüşmelerinde ses kalitesinden memnun kaldık. Dış mekân kullanımlarında da genellikle sesler anlaşılır bir şekilde karşı tarafa ulaşıyor. Ancak yoğun trafik ve yoğun rüzgârın olduğu anlarda, sizin ve karşınızdakinin sesleri genel olarak anlaşılsa da, ortam seslerine de maruz kalıyorsunuz ve bu bazen can sıkıyor. Nadiren de olsa seste dijitalleşmelerle de karşılaştık.

Öte yandan, ilgi çekici bir özellik olarak, Süper Düşük Gecikme Modu’ndan söz edebiliriz. Bu mod aktifleştirildiğinde, bir video izliyorken ya da oyun oynuyorken, ses ve görüntü arasındaki gecikmelerin en aza indirgenmesi mümkün oluyor. Yaptığımız denemeler sonucunda da bu özellikten memnun kaldık.

Ürünü daha verimli kullanabilmek için telefonunuza Realme Link uygulamasını indirmenizi öneririz. Bu uygulama sayesinde iki kulaklık için de farklı görev atamaları yapabilir, isteklerinize göre daha iyi kullanım deneyimleri elde edebilirsiniz.

Evet, kulaklıkların üzerindeki dokunmatik paneller sayesinde gelen aramaları cevaplayabilir, şarkılar arasında geçiş yapabilir ya da sanal asistana bağlanabilirsiniz.

Yaptığımız denemelerde ise, dokunmatik panellerin pek seri çalışmadığını ve zaman zaman can sıkıcı sonuçlara yol açtığını gördük. Bazen dokunuşlarınız algılanmıyor, bazen de geç algılandığı için daha sonra verdiğiniz komutlarla karmaşa ortaya çıkabiliyor.

Kulaklıklar, tek şarj ile yaklaşık 3 saatlik müzik deneyimi sunabiliyor. Tabii taşıma ve şarj kutusundaki pil değeriyle birlikte tek şarj ile toplamda yaklaşık 17 saatlik deneyim elde edilebiliyor, ki bu da genellikle tek şarj ile 1 haftalık kullanım imkânı demek.

Bu arada, ürünün kutusunda gelen şarj kablosu microUSB ve gerçekten çok kısa. Biraz daha uzun ve Type-C olmasını tercih ederdik.

Realme Buds Air Neo, ülkemizde 350 TL fiyat etiketiyle bulunabiliyor.

“Bu incelemesini yaptığımız ürün, ilgili marka tarafından kurumumuza sağlanmıştır.”

Oppo Watch akıllı saat incelemesi