Ana SayfaHaberQualcomm Atheros, Killer Wireless-N 1202

Qualcomm Atheros, Killer Wireless-N 1202

Qualcomm Incorporated’ın (NASDAQ: QCOM) ağ iletişim ve bağlantı alanındafaaliyet gösteren iştiraki Qualcomm Atheros Inc. bugün Bluetoothbağlantılı Killer Wireless-N 1202 yüksek performanslı Wi-Fi modülünü ve KillerE2200 yüksek performanslı gigabit ethernet kontrol birimini tanıttı.

Bu ikiürün, üstün nitelikli ve kesintisiz online bir eğlence deneyimi sunmak amacıylaoyun, görüntü ve ses ağ iletişim verilerini otomatik olarak sınıflandırıp,öncelik sırasına koyarak gelişmiş bir performans ve ileri düzeyde kontrolsağlamak üzere tasarlanmış bulunuyor.

Qualcomm Atheros’un ağ iletişim iş birimi, iş geliştirme direktörü MikeCubbage konuyla ilgili şunları söyledi: “Killer Wireless-N 1202 ve E2200,hem masaüstü hem de dizüstü bilgisayar kullanıcıları için en iyi onlineuygulama performansı, zekası ve kontrolü sağlamak üzere verdiğimiz sözü yerinegetiriyor. Bu ürünler, kritik online uygulamaların gerektiğinde ihtiyaçduydukları bant aralığına ve önceliklere ulaşmalarını sağlayarak, sonkullanıcılar için üstün nitelikli bir eğlence ve gerçek zamanlı bir iletişimdeneyimi yaratıyorlar.”

Yüksek performanslı Killer Wireless-N 1202, 2×2 MIMO Wi-Fi modülü ilk kezBluetooth özelliğini sunarak kullanıcıların online oyun ve içeriklerin keyfiniçıkarırken aynı anda Bluetooth bağlantısına sahip olmalarını sağlıyor. Buözellik Bluetooth etkin çevreleri kullanan online oyuncular için büyük önemesahip. Killer E 2200 Yüksek performanslı ethernet kontrol birimi, standart ethernetçözümlere kıyasla daha iyi online oyunlar ve online içerik performansı sunanuyarlamalı bir Gigabit Ethernet kontrol birimi olarak öne çıkıyor.

Hem Killer Wireless-N 1202 hem de Killer E 2200, tüm ağ iletişim trafiğinitanımlayıp öncelik sırasına koyan, Killer’a özel İleri Akış Algılamateknolojisi sayesinde tüm online uygulamalar için üstün bir performans sunuyor.Bu uygulama, online oyunlar ve görüntülü konuşma gibi çok hızlı bağlantıgerektiren önemli uygulamaların, gelen e-postalar ya da sistem güncellemelerigibi daha az öneme sahip trafik ile karşılaştırıldığında önceliklendirilmesinisağlıyor. Tüm Killer teknolojileri, kullanıcıya, hepsi özgün grafikselarabirimlerle tüm ağ uygulamaları üzerinde öncelikleri belirleme, her biruygulamanın kullandığı bant aralığını artırma ya da azaltma ya da biruygulamayı tamamen bloke etme yetkisi sunan Killer’a özel Ağ Yöneticisi ilebirlikte gönderiliyor.

Killer Wireless-N 1202 yüksek performanslı Wi-Fi modülü mayıs ayındapiyasaya sürülecek. Killer E 2200 yüksek performanslı ethernet kontrol birimiise halihazırda piyasada.

Ali Yavuz ŞAHİNhttp://www.donanimgunlugu.com
Uzun yılardır teknoloji meraklısı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU