Ana SayfaGenelPolis pokemon kovaladığı için kovuldu

Polis pokemon kovaladığı için kovuldu

İki Los Angeles polis memuru, soygunculardan kaçmak yerine Pokémon’u kovaladıkları için kovuldu. İos ve Android tabanlı gerçeklik oyunu Pokemon Go Los Angeles’taki iki polis memurunun başını derde soktu.

Polis soyguncular yerine pokemon kovaladığı için kovuldu. Polis memurları bir mağaza soygununa müdahale etmeleri için gelen telsiz çağrısı geldiğinde mağaza yakınlarına araçlarını park etti. Ancak araç içi kamera görüntülerinin gözden geçirilmesi sonucunda Pokémon Go oynadıklarını ve destek sağlamak yerine yakındaki bir Snorlax’ı takip etmeyi seçtikleri ortaya çıktı. İki polis memuru, oyunu oynamayı reddetti, ancak bir soruşturmanın ardından görevden alındı.

Davanın ayrıntıları, Axios tarafından reddedilen temyiz başvurularıyla ilgili en son belgelerin bulunmasıyla ortaya çıktı.

Belgeler, yedekleme için bir telsiz çağrısını görmezden geldikten sonra, “yaklaşık 20 dakika boyunca sanal yaratıkların görünüşte cep telefonlarında göründüğü farklı yerlere giderken Pokémon’u yakaladı” diyor.

Polis soyguncular yerine pokemon kovaladığı için kovuldu

Polis soyguncular yerine pokemon kovaladığı için kovuldu

Louis Lozano ve Eric Mitchell adlı polis memurları 15 Nisan 2017’de Macy’s mağazası soyulduğunda devriyedeydiler.

İki memur daha sonra, destek sağlamak için kendileriyle iletişim kurmaya çalışan bir memura telsizi duymadıklarını söyledi.

Ancak araç içi kamera görüntüleri, aramayı tartıştıklarını ve yanıt vermemeye karar verdiklerini ortaya koydu. Bunun yerine, beş dakika sonra Pokémon’u yakalamaktan bahsettikleri duyuldu.

Belgeler, “Memur Mitchell, Lozano’yu ‘Snorlax… az önce 46. ve Leimert’te ortaya çıktığı’ konusunda uyardı” diyor.

Çift daha sonra 20 dakikalık bir oyun oturumu ve tartışmaya başlamak için bu yönde ayrıldı. Memur Mitchell, “Çocuklar çok kıskanacaklar” dediği belirtildi. Memurlar mesai sırasında Pokemon Go oynadıkları ve yalan ifadede bulundukları için görevden alındı.

Spotify hala HiFi akışı üzerinde çalışıyor

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU