PlayStation voleyi oyun için satın alımlar ile vurdu!

PlayStation

PlayStation açıkladığı son veriler ile voleyi oyun için satın alımlar ile vurduğunu açıkladı. Oyundan çok oyun içinde harcama yapmışız.

Sony cephesi PlayStation 5 öncesi rekor üzerine rekor kırmaya devam ediyor. PlayStation 4 satışları ile rekorlara imza atan hatta biraz daha zorlasa PlayStation 2 rekorunu kıracak olan Sony, yeni verileri ile karşımıza çıktı. Yapılan açıklamalara göre; firmanın en büyük gelir kaynağı oyun için satın alımlar oldu. Peki, oyunlara ne kadar para harcama yaptık?

GTA 5 PlayStation 5 ve Xbox Series X için ne zaman çıkacak?

Açıklanan verilere göre; konsol satışlarından 520 milyon dolar gelir, kutulu oyun satışlarından 350 milyon dolar gelir, dijital oyun satışlarından 1.37 milyar dolar gelir ve oyun için harcamalardan ise 2.29 milyar dolar gelir elde edilmiş.

PS Plus ve PS Now üyeliklerinden 870 milyon dolar gelir elde eden Sony cephesi diğer satışlardan ise 230 milyon dolar gelir elde etmeyi başarmış. 1 Nisan – 30 Haziran tarihleri arasında elde edilen bu gelirler gerçekten dudak uçuklatan cinsten.

Rakibi Xbox cephesinin yanından bile geçemeyeceği bu satış rakamlarının PlayStation 5’in çıkışı ile fırlaması bekleniyor. PlayStation 5’in çıkışı ile fiyatı düşecek olan PS4 konsol ve oyunlarının Sony’nin gelirine gelir katacağı ortada.

oyun için satın alımlar

2020’nin son çeyreğinde satışa sunulacak olan PlayStation 5’in çıktığı ay Sony’nin yüzünü güldüreceği ortada. Günler içerisinde stokları eritecek olan Sony, yeni nesil oyun konsolunu muhtemelen 499 dolardan satışa sunacak. Türkiye’de kurlar ve vergilerden dolayı 6.999 TL bandından aşağıya satılması mümkün olmayan PS5, bakalım PS4’ün ilk ay rekorunu geçebilecek mi?