Philips OLED+935 TV yapay zeka ile daha güçlü!

Philips OLED+935 TV

Philips’in yenilenen Yapay Zeka teknolojisi, yeni amiral gemisi Philips OLED+935 TV modelinin görüntü performansını daha da güçlendiriyor.

Philips TV, gelişmiş görüntü performansı sunmanın ilk adımı olarak kabul ettiği yapay zeka fonksiyonlarını pazarda lider yeni OLED TV’leri için kullanıma sundu. Philips TV’nin OLED ürünleri, 2019 yılında Avrupa basınında 80 farklı yerden “En İyi TV” ödülünü aldı.

Philips OLED+935 TV neler sunuyor?

Bir yandan 805/855/865 modelleriyle piyasadan muhteşem tepkiler alan Philips, diğer yandan herhangi bir TV’nin en doğal ve gerçeğe yakın.görüntüleri üretmesi için geliştirilen yapay zeka teknolojisini sunuyor. Philips TV’nin.gelişmiş yapay zeka fonksiyonu ilk olarak firmanın yeni amiral gemisi ürünü OLED+ 935’te tanıtılacak.

Yeni geliştirilmiş yapay zeka çipinin ekstra gücü de eklenerek, mevcut OLED ürünlerinin halihazırda var olan yapay zeka performansı üzerine inşa edilecek.

Philips Sonicare Türkiye’de!

Philips TV ekibi tarafından firma içinde geliştirilen yapay zeka, son 30 yılda ekip tarafından oluşturulan benzersiz bir veritabanından milyonlarca.PQ test klibini analiz etmek için makine öğrenme yöntemini kullanıyor.

Philips OLED+935 TV

Yapay zekanın sahip olduğu yazılım; PQ işlevinin beş öğesi arasından daha iyi bir denge oluşturmak için tasarlandı.

TP Vision ekibinin PQ uzmanları; yapay zekanın içeriği manzara/doğa, yüz/cilt tonu, hareket/spor, karanlık/kontrast.ve diğerleri olmak üzere.beş kategoriye ayırmak için kullandığı sistemin genel parametrelerini tanımlıyor.

Yapay zeka, gerçeğe en yakın görüntüyü oluşturmak için otomatik olarak doğru kategoriyi seçerek aralarındaki dengeyi ayarlamak için beş PQ içeriğini analiz ediyor.

OLED + 935 OLED ekranları korumak için özel olarak tasarlanmış bir anti-burn-insistemine sahip ilk TV olarak kullanıcı karşısına çıkıyor.

Anti-burn-in çözümü, statik içeriği çok doğru bir şekilde algılamak için 32400 bölgelik bir şebekeyi izliyor. Yanmayı önlemek için diğer parçaların çıkışından ödün vermeden.yerel ışık çıkışının yoğunluğunu kademeli olarak azaltan özellik. gelişmiş bir logo algılama işlevi kullanıyor. Philips TV’nin sistemi, ekranın belirli bir yerinde sürekli kalan logolar ve oyun içeriği dahil olmak üzere statik görüntülerin yüzde 95’inde burn-in sorununu ortadan kaldırıyor.

Görüntünün tamamına tek bir keskinlik ayarı uygulamak yerine ekranı bölgesel olarak tarayan yeni yapay zeka destekli keskinlik özelliği,.görüntünün.belirli bölgelerine farklı ayarlar uygulayarak bütün resim üzerinde optimum netlik sağlıyor.

P5 işlemci neler sunuyor?

Yapay Zeka Akıllı Bit Geliştirme 2.0, zayıf kaynaktan yayın yaparken detayların kaybolmaması için.4. nesil P5 işlemcinin yeni donanım ve yazılımlarını kullanıyor. Sistem, ek çipin ekstra işlem gücünü uygulayarak 8 bit videoyu.neredeyse.14 bit hassasiyete kadar genişletebiliyor ve resmin diğer bölümlerinde ayrıntı kaybı olmadan daha yumuşak geçişler sağlıyor.

Gelişmiş yapay zeka sistemi Philips TV’nin benzersiz Mükemmel Doğal Gerçeklik İşleme (Perfect Natural Reality – PNR) teknolojisinin yapay zeka tarafından.geliştirilmiş bir sürümünü de içeriyor. Geliştirilmiş PNR sürümü,.SDR kaynaklı içeriği yüzde 30 daha fazla doğal netlikle HDR benzeri bir resme dönüştürüyor.

HDR10 ile capcanlı görüntü!

Philips TV HLG, HDR10 ve HDR10 + kaynakları dahil olmak üzere iyileştirilmiş HDR performansı sunan Dolby Bright Modunu kullanıyor. Philips TV, Dolby Vision kodunu içeren bu mod sayesinde HDR içeriğini iyileştiren yeni geliştirilmiş.P5 yapay zeka işlemcisiyle, mevcut tüm HDR formatlarını destekleyen çok az sayıda üreticiden biri olmaya devam ediyor.

4. Nesil P5 işlemci, HDR10 meta verilerindeki Maksimum İçerik Işık Seviyesini (MAX CLL) 1000nit ile 4000nit arasındaki tüm aralıkta doğru bir şekilde.izleyebiliyor ve eşleyebiliyor. Yazılım, şifreli içeriği otomatik olarak algılayacak ve izleyiciye modu seçme veya mevcut ayarlarıyla setten çıkma seçeneği sunan Film Maker Mode (FMM) içeriyor.

Philips TV Pure Cinema ve Film modunun yeni sürümü olan iki farklı hareket modu içeriyor.

Görüntüdeki kareleri yeniden sıralamayı etkin tutan Pure Cinema Mode, kare hızını dönüştürmeyi devre dışı bırakıyor. Bu sayede 3:2 kadans 60 Hz olarak kapsüllenmiş 24 kare bir film, 5: 5 kadans 120 Hz olarak.yeniden sıralanıyor.