Ana Sayfa Fotoğraf Makinesi Pentax Yeni Modeli K-5 II Fotoğraf Makinesini Tanıttı!

Pentax Yeni Modeli K-5 II Fotoğraf Makinesini Tanıttı!

Pentax K serisi fotoğraf makinelerinin yeni modeli olan PENTAX K-5 II dijital SLR fotoğraf makinesini kullanıcıların beğenisine sundu. 

Yeni model, kompakt sağlam ve fonksiyonel gövdesi ve yüksek kalitede görüntü üretimi ile çok beğenilen PENTAX K-5’in varisi olmak için tasarlanmış. K serisinin amiral gemisi modeli olarak K-5 II,çeşitli çekim koşulları ve fotografik gereksinimleri karşılayabilmek için yeni geliştirilen, daha geniş pozlama alanında çalışan AF sensörü başta olmak üzere birçok gelişmiş fonksiyona ve kullanıcı dostu özelliğe sahip.

Sınıfının en iyiAF performansını sağlayan yeni bir SAFOX X AF modülü

K-5 II, yeni geliştirilmiş, yüksek hassasiyete sahip SAFOX X AF modülüne sahip. Işığın zayıf olduğu durumlarda muhteşem performans sergileyen yüksek hassasiyetli AF sensörü sayesinde yeni modül, geniş bir pozlama alanında çalışan AF (-3 EV +18 EV arası) sunuyor. SAFOX X, F5.6’ya ek olarak F2.8 seviyesine dayanan ışık akışında çalışabiliyor. Bu, çok hızlı objektifler kullanırken AF doğruluğunu ciddi miktarda arttırıyor. Güncellenmiş bir AF algoritmasıyla birlikte, önceden belirlenmiş noktadan uzaklaşsa bile komşu odaklama sensörlerinin topladığı uzaklık verilerini değerlendirerek nesneyi otomatik olarak izleyen seçili alan genişletme fonksiyonu gibi kullanışlı özellikleri de içeren olağanüstü bir AF performansı sunuyor.Pentax_K-5II

Dış mekânlardaolağanüstü görünürlüğe sahip kaliteli LCD ekran

K-5 II, yaklaşık 921.000 noktalı, 3.0” geniş ve hava boşluksuzLCD ekran ile donatılmıştır. LCD ekran ve (anti-parlama filmi ile kaplı) ön campanel arasında kalan benzersiz reçine tabaka, ışığın yansımasını ve dağılmasını önleyerek hayalet görüntülerin oluşmasını engeller ve parlaklık kaybını büyükölçüde azaltıyor. Sertleştirilmiş camdan yapılan ön panel, çizilmelere veaşınmaya karşı dayanıklıdır.

Düşük gren ile yüksek çözünürlüklügerçeği yansıtan görüntüler

23,7mm x 15,7mm boyutlarındaki büyük sensörü ve 16,28 etkin mega pikseli ile K-5 II’nin son teknoloji CMOS görüntü sensörü, yüksek hızda görüntü verisi okumayı garanti ediyor. Yüksek performanslı görüntü sensörü ile güvenilir PRIME (PENTAX Real Image Engine) II görüntü motorunu bir araya getiren K-5 II, standart ayarlarda ISO 100’den ISO 12800’e veya özel ayarla genişletildiğinde ISO 80’den ISO 51200’e varan geniş bir hassasiyet alanına sahiptir. Tüm bu özellikleriyle K-5 II, dijital gürültü içermeyen süper-yüksek çözünürlüklü ve zengin tonlamalı dijital görüntüler sunuyor.

%100 görüş alanı ile parlak, net optikvizör

K-5 II, tüm görüntü alanını daha berrak ve net elde etmek ve odaklama hızı, doğruluk ile görüntü kompozisyonunu iyileştirmek için %100 görüş alanı ve yaklaşık 0,92 kat büyütme (sonsuzda 50 mmF1.4 objektif ile) sunan cam pentaprizma vizöre sahiptir. Üstelik, manuel odaklama işlemini kolaylaştırmak için ünlü Doğal-Parlak-Mat III odaklama ekranı ile donatılmış.

Toz geçirmez, hava şartlarına dayanıklıyapısı ile dış çekimler için ideal kompakt ve sağlam gövde

K-5 II’nin dış kaplaması sağlam fakat hafif magnezyum alaşımdan, ana gövdesi ise oldukça sert paslanmaz çelikten yapılmıştır. Gövdesine eklenen 77 özel yalıtım contası sayesinde toz geçirmez,hava koşullarına ve soğuğa dayanıklı bir yapıya sahip olan fotoğraf makinesini,-10°C soğukluk gibi zorlu açık hava şartlarında bile güvenle kullanabilirsiniz. K-5II ayrıca, 1/8000 saniyelik üst seviye deklanşör hızı sağlayan ve 100.000 çekime kadar olağanüstü dayanıklılık sunan güvenilir deklanşör birimine de sahip.

Saniyede yedi kareyekadar yüksek hızda seri çekim

K-5 II’nin yüksek hızda seri çekim modu ile maksimum hızda, saniyede 7 kare ile tek bir seferde (JPEG formatında)30 fotoğrafa kadar kayıt yapmak mümkün. Böylece, sporcular, sahne sanatçıları da vahşi yaşam gibi hızlı hareket eden öznelerin görüntülerini net ve canlı biçimde yakalamak çok kolay.

Kullanıcı desteklemeseçenekleri ile orijinal PENTAX SR mekanizması

K-5 II, bulanık olmayan,net görüntüler üretmek için fotoğraf makinesinin sallantısından oluşan ters efekti yaklaşık üç deklanşör basımında etkin biçimde telafi eden PENTAX tarafından geliştirilmiş SR (Sarsıntı Azaltma) mekanizmasına sahiptir. Bu görüntü sensörü kaydırma-tipi SR mekanizması, film formatı için tasarlanan makineler de dahil olmak üzere neredeyse tüm PENTAX değiştirilebilir objektifler ile uyumludur*. Görüntü sensörünü tüm yönlere çevirebilen esnek tasarımı sayesinde K-5 II, otomatik seviye telafisi ve görüntü kompozisyonu ince ayar fonksiyonu gibi fotoğrafçıya yardımcı olan birçok kullanışlı özellik sunuyor. Opsiyonel GPS birimi O-GPS1 ile birlikte, astronomik fotoğrafçılığı basitleştiren ASTROTRACER fonksiyonuna da sahip.

Farklı fotografikifadeler için yenilikçi görüntü işleme fonksiyonları

K-5 II’nin özel görüntü ayarı fonksiyonu sayesinde, seçtiğiniz görüntüye istediğiniz son dokunuşları kolayca yaparak yaratıcı fikirlerinizi daha iyi yansıtabilir ya da mevcut ortamı daha etkin biçimde vurgulayabilirsiniz. Dokuz farklı özel görüntü ayarına sahip olan bu fonksiyonda, Bleach Bypass modunu seçerek filmlerde kullanılan dramatik görsel efektleri yaratabilir ya da Cross Process modu ile benzersiz, etkileyici renklere sahip göz alıcı fotoğraflar yaratabilirsiniz. K-5 II ayrıca, Eskiz ve Poster filtreleri de dahil olmak üzere 18 dijital filtre ile bilgisayara gerek kalmadan görüntülere ayırt edici görsel efektler eklemenize olanak sağlar. Daha yaratıcı görsel efektler yaratmak için aynı görüntüye birden fazla filtre uygulamak da mümkün.

Ali Yavuz ŞAHİNhttp://www.donanimgunlugu.com
Uzun yılardır teknoloji meraklısı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting