Ana SayfaDonanımGeliştirilmiş Özellikleriyle Karşınızda Pentax K-5

Geliştirilmiş Özellikleriyle Karşınızda Pentax K-5

Bir Pentax eseri olan Pentax K–5, geliştirilmiş özellikleri ile şimdi özel fiyatı ile satışa sunuluyor.

K–5, görüntükalitesi, veri işleme hızı ve işletilebilirlik açılarından önceki modellerdendaha üstün standartlar sunuyor. Kompakt boyutlarına rağmen K-5, güçlü ancakhafif magnezyum alaşımı ve son derece sağlam paslanmaz çelik gövdesi ile sıradışı sağlamlığı ve dayanıklılığı ile göze çarpıyor..Yeni ,yüksek hızlı, düşüksesli CMOS görüntü sensörü ve yüksek performanslı PRIME II görüntü motoru iledonatılan cihaz, yaklaşık 16.28 etkin mega pikseli ile süper yüksek çözünürlükve zengin tonlama sunuyor. Pentax K–5 saniyede yaklaşık yedi görüntü ilesürekli çekim modunda bile aynı kaliteyi veriyor. ISO 80 ve ISO 51200 arasıekstra geniş hassasiyet aralığına sahip cihaz, 1920 x 1080 pikselde FullHD-oranlı video kaydedebiliyor. Çok daha hızlı otofokus hızı, el ile çekimleriçin geliştirilmiş HDR (High Dynamic Range) özelliği ve tüm bileşenlerin şekilve tasarımında daha iyi işlevsellik gibi yenilikler ve gelişmiş özelliklereklenen K–5, ileri düzey amatörlerin özel taleplerini karşılamaya yönelikolarak geliştirildi. Bir Pentax mucizesi olan K-5 deneyimini yaşadıktan sonrafotoğraf makinesi kavramınız yeni bir boyut kazanacak. Kdv dahil satış fiyatı; 2,499 TLpentaxK5_snow_cold_and_weather-proof

Yüksek çözünürlük, düşük ses, gerçeğe en yakın görüntü üretimi

K-5 modeli yeni tasarlanan CMOSgörüntü sensörü ile geniş görüntü-hassasiyet alanı ölçümünü (23.7mm ile 15.7mm)birleştiriyor. Daha önceki sensörlerden çok daha hızlı olarak yüksek hızdagörüntü verisi okumayı garanti ediyor. PENTAX 645D modelindekine eşdeğer veriişleme ve performansa sahip özel görüntü sensörü ile güvenilir PRIME (PENTAXReal Image Engine) II görüntü motorunu bir arada sunan K–5 modeli, 16.28 etkin mega piksel ile süper yüksekçözünürlüklü ve zengin tonlamalı dijital görüntüler üretirken, rahatsız edicidijital gürültüleri de en aza indirgiyor. Ayrıca K–5, ISO 100 ve ISO 12800arasında geniş hassasiyet oranı sunuyor. Bu oran, dilenirse kullanıcıtarafından geniş apertür lensi kullanarak açık apertürle çekim, az ıºıkta içmekân ve gece çekimi gibi farklı uygulamalar için ISO 80 ile ISO 51200 arasındagenişletilebiliyor.

Yüksekhızda sürekli çekim, yaklaşık saniyede yedi kare

K-5’in yüksek hızda sürekli çekim modu tek birseferde 22 kareye kadar (JPEG formatında ve maksimum saniyede yedi kareyekadar) hızda çekim yapabiliyor; böylece fotoğrafçı sporcuları, sahnesanatçılarını ya da vahşi yaşam gibi hızlı hareket eden kareleri kolaylıklayakalayabiliyor.

Duyarlı, yüksek hassasiyetli AF sistem

K–5 modeli yeni nesil, 11 netlemenoktalı (orta bölgede konumlanan 9 adet çapraz tip sensör ile) geniş çerçeveSAFOX IX+ otofokus sistemine sahiptir. Bu gelişmiş AF sistemi otofokusişleminin doğruluğunu daha ileri düzeyde sağlamak için deklanşöre basma anındaışık kaynağını hesaplayan yeniden tasarlanmış optiklere sahiptir. Ayrıca,fotoğrafçının farklı fotografik gereksinimleri için deklanşör seçenekleri –odak önceliği ve AF.S (tekli) gelişmiş modda deklanşör önceliği arasında veyaAF.C (sürekli) ileri modunda odak önceliği ve hız önceliği arasında-sunar. Bunun yanında, zayıf ıºşıklı mekânlarda AFsistemi destekleyici noktasal ışık projektörüne sahiptir.

pentax_K5_001

Kompakt, sağlam, işlevsel gövde

Kompakt boyutlarına rağmen K–5, güçlüancak hafif magnezyum alaşımı ve son derece sağlam paslanmaz çelik gövdesi ilesıradışı sağlamlığı ve dayanıklılığı ile göze çarpıyor. Gövdesindeki 77 adetözel yalıtım noktacığı sayesinde, toza ve havaya ve soğuğa karşı korumalıcihaz, -10°C ‘ye kadar zorlu hava şartlarında bile güvenilir işletimi garantiediyor. Saniyede 1/8000 en fazla hıza kadar güvenilir hız ağlayan deklanşörünitesi, 100,000 basıma kadar sıradışı sağlamlık sunuyor. Tüm bu özelliklere ekolarak K–5, PENTAN’IN SLR makinelerin ilk dönemlerinden bu güne uzun yıllarıkapsayan deneyimi ve boyutları küçültmedeki uzmanlığı sayesinde son derecekompakt ve işlevsel bir gövde sunuyor.

100% görüntü alanına sahip parlak ve net vizör

K-5, daha iyi görüntü alanı eldeetmek, daha doğru ve hızlı odaklanma ve görüntü kompozisyonu sağlamak için 100%görüş alanı ve 0.92 kat büyütme (50mm’den sonsuza kadar F1.4 lens ile) sunanpentaprizma vizöre sahip. Ayrıca manuel fokus işlemi esnasında fotoğrafçıyayardımcı olan Doğal-Parlak-Mat fokus ekranı bulunuyor. K-5’in parlak, netvizörü dış mekan çekimlerinde –özellikle telefoto lens kullanırken- daha fazlagörünürlüğü garanti ediyor. Böylece fotoğrafçı istediği enstantaneye vekompozisyona daha iyi odaklanabiliyor.

Kullanıcıyı destekleyen seçenekler sunan orijinalPENTAX- SR mekanizması

Net vebulanıklıktan uzak görüntüler elde edebilmek için K–5, PENTAX tarafındangeliştirilen gelişmiş SR (Sarsıntı Azaltma) mekanizmasına sahiptir. Bu özellik2.5 ile 4 deklanşör arası makine sarsıntılarını etkin olarak telafi eder. Buyenilikçi mekanizma neredeyse tüm PENTAX değiştirilebilir lensler ile –filmformatı makineler için tasarlananlar dâhil uyumludur. SR mekanizmasının görüntüsensörünü tüm yönlere çevirebilen esnek tasarımı sayesinde K–5 çekim esnasındafotoğrafçıya yardımcı olan kullanışlı özellikler sunmaktadır. Yüksekhassasiyetli ve zahmetsiz yatay hizalama sağlayan otomatik seviye telafisi özelliğive el ile çekim esnasında otomatik olarak makinenin eğim açısını telafi edengörüntü detaylarını düzenleme özelliği bu özelliklerden birkaçıdır.

Full HD-oranlı video kaydedebilme özelliği (1920 x 1080 piksel, saniyede25 sahne)

K–5 modeli 16:9 Full HD oranında (1920x 1080 piksel) saniyede 25 kare resim hızında son derece canlı videolarçekebilir. K–5 yüksek kaliteli SLR fotoğraf çekimi ile film çekiminin üstünözelliklerini birleştirmektedir: Örneğin bir objeyi önde göstermek için alanderinliğini azaltabilir ya da farklı görsel efektler yaratmak içindeğiştirilebilir lensler kullanabilirsiniz. K–5 videolardaki görsel sunumlarda,dijital filtreler veya görüntüyü özelleştirme uygulamaları gibi pek çokolasılık sunmaktadır.

 

Ali Yavuz ŞAHİNhttp://www.donanimgunlugu.com
Uzun yılardır teknoloji meraklısı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting