Ana Sayfa Donanım Panasonic'ten Dev Ekranlı Dayanıklı Tablet: Toughpad 4K UT-MB5

Panasonic’ten Dev Ekranlı Dayanıklı Tablet: Toughpad 4K UT-MB5

Panasonic dünyanın 4K çözünürlük sunan ilk 20 inç ekranlı tableti Toughpad 4K UT-MB5’i tanıttı.

Panasonic’in yeni ve iş hayatında çığır açan Ultra HD Toughpad ürün gamının bir parçası olan tabletin satış, pazarlama ve basın çalışanlarına yönelik tasarlanan bir standart modeli ve başta mühendisler, mimarlar ve tasarımcılar olmak üzere teknik işlere odaklı profesyonellerin 3D modelleme ve CAD uygulamalarına yönelik, ideal bir performans modeli bulunuyor. Toughpad 4K UT-MB5 performans modeli, 2014’ün ilk yarısından itibaren satışta olacak.21295_FACE_A3_master_v1_copy

3840 x 2560 piksel sayısı sayesinde 4K teknolojisini sunan yeni Toughpad 4KUT-MB5 kurumlara özel, işe dayanıklı ve taşınabilir bir tablet olarak öne çıkıyor. 4K teknolojisiyle dijital görüntülemede, dokunmatik kullanımla ise “birlikte çalışma” anlayışında yeni bir çığır açan tablet, nokta atışı kesinlik ve not alma uygulamalarına olanak tanıyan Panasonic Elektronik Dokunmatik Kalem ile de kullanılabiliyor.

Fotoğrafçılar, pazarlamacılar ve satış departmanlarının ihtiyaçları gözetilerek tasarlanan Toughpad 4K UT-MB5, inç başına 230 piksel, 15:10 en boy oranı ve 3840 x 2560 pikselli, 20 inç boyutunda büyük bir ekrana sahip. Bu özellikler sayesinde tablet, A3 çizimler, broşürler ve multimedya içeriklerini mükemmel bir şekilde gösterebiliyor. Gelişmiş ekran ve çözünürlük teknolojileri, zoom ile yakınlaşma ve görüntüleri yeniden boyutlandırma işlemlerini hızlı hale getirdiği gibi görüntülerin de kristal netliğinde olmasını sağlıyor.

Panasonic Elektronik Dokunmatik Kalem

Panasonic’in yeni tableti, son derece sezgisel bir kullanım sunan ve serbest skeç çizimi, not alma ya da el yazısı uygulamaları için kullanıcıya sanki kağıda yazıyormuş hissi veren yeni Panasonic Elektronik Dokunmatik Kalem* ile birlikte kullanılabiliyor. Kalem, ekrandaki her bir pikseli ayrı ayrı okumak için kızılötesi sinyaller kullanıyor ve piksellerle tablet arasındaki iletişimi Bluetooth üzerinden sağlıyor. Toughpad 4K UT-MB5 bu özellikleriyle piyasadaki diğer kapasitif yazma tablalarından ayrılıyor. Kalemi son derece keskin yapan ise tablet ekranındaki her bir pikseli ayrı ayrı tanıyabilme becerisi. Kalem böylelikle hareketlenme eğimlerini tanıyor, kaydediyor ve basıncın 2048 seviyesini yorumlayabiliyor. Bunun sonucunda da çizimler ve el yazıları en küçük ayrıntılarına kadar görülebiliyor.

21295_car_A3_master_v1

Dünyanın en hafifi ve en incesi

Toughpad 4K UT-MB5, 15:10 derecesindeki en-boy oranı, 2,35 kg ağırlığı ve yalnızca 12,5 mm boyutundaki inceliği ile 20 inç ekranlı taşınabilir tabletlerin en hafif ve en incesi olma özelliğini taşıyor. Gücünü Intel®CoreTM i5 vProTM CPU, 8GB’ye kadar RAM ve NVIDIA GeForce grafiklerinden alan Toughpad 4K UT-MB5, oldukça yüksek çözünürlüklü görüntüleri akıcı ve kesintisiz olarak gösterebiliyor.

Toughpad 4K UT-MB5, Windows 8.1 Pro yüklenmiş olarak geliyor. Böylelikle cihaz geleceği bugünden yaşatıyor, kurumların mevcut tüm uygulamaları ve Office ürünlerini kullanmalarını sağlıyor. BT departmanlarının teknolojiler arasında geçiş yapmasını kolaylaştıran cihaz, Panasonic masaüstü kızağı ve taşıma çözümü gibi aksesuarlarla birlikte kullanıldığında bir masaüstü bilgisayarı ve tableti olarak da kullanılabiliyor.

Kurumlara özel tasarım

Toughpad 4K UT-MB5, USB 3.0, SD kart yuvası, kulaklık jakı ve opsiyonel akıllı kart okuyucu gibi, kurumsal ortam için ideal pratiklikteki bir cihaz olmasını sağlayacak özelliklere sahip. Kızak ayrıca Ethernet ve HDMI bağlantı olanağı da sunuyor.

1280 x 720 piksel, dahili ön panel kamerası ve 20 inç ekranın birleşimi ile görüntülü görüşme yapmak hem kolay hem de keyifli bir deneyim haline geliyor. 256 GB SSD ve SD kart yuvası ile cihaz, uygulama ve verileri saklamak için gerekli depolama alanına sahip.

Panasonic’in Avrupa çapındaki dayanıklı mobil çözüm liderliğini yansıtan Toughpad 4K UT-MB5, Kurumlara Özel Dayanıklılığa sahip bir ürün. Bunun anlamı da cihazın 76cm yükseklikten düşmelere (çalışır durumdayken alt tarafı)** ve +5 ile +35 derece** sıcaklığa karşı dayanıklı olması.

21295_FACE_A3_master_v1

 

CAD performansı

2014’ün ilk yarısında satışa sunulacak Toughpad 4K Performans modeli, CAD tasarımı ve 3D simülasyonlar için daha güçlü Intel Core CPU ve NVIDIA grafikle donatılmış bulunuyor. Geleneksel CAD iş istasyonlarının yerini alabileceği düşünülen bu yeni Performans modeli CAD ve 3D tasarım yazılımı uzmanları Dassault Systemes’den oldukça olumlu izlenim yorumları aldı.

Toughpad 4K UT-MB5 Standart model 2014 yılının ilk yarısından itibaren satışa sunulacak. Toughpad 4K Performans modelinin satışa sunulma tarihi ve fiyatı ileri bir tarihte duyurulacak.

Ali Yavuz ŞAHİNhttp://www.donanimgunlugu.com
Uzun yılardır teknoloji meraklısı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting