Ana SayfaHaberPanasonic’in Yeni Yol Haritasını Ortaya Çıktı!

Panasonic’in Yeni Yol Haritasını Ortaya Çıktı!

Panasonic Başkanı Kazuhiro Tsuga, CES 2013 Fuarı’nın açılış konuşmasında şirketin vizyonuna dair önemli açıklamalarda bulundu:

“Panasonic’in geleceği sadece tek bir ürün kategorisinden çok daha fazlası üstüne kurulu ve insanların hayatına katkısı oturma odasının çok ötesine geçiyor. Faaliyetlerimizi, insan hayatını etkileyen dört geniş alana yoğunlaştırıyoruz: ev alanı, ev dışı alan, kişisel alan ve mobil alan. Bunu B2B kategorisindeki büyüme potansiyelimizi maksimuma çıkararak daha üst seviyelere taşıyacağız. Yani, donanım satmanın çok ötesine geçen ve yazılım ile hizmetler de dahil olmak üzere Toplam Çözümler sunan yeni bir iş modeli oluşturacağız” dedi.CES2013_Keynote_Tsuga

Tsuga konuşmasına şöyle devam etti: “Panasonic 100 yıl önce Konosuke Matsushita tarafından kurulduğunda olduğu gibi bugün  de aynı ilkeyi benimsiyor: İnsanlara daha iyi ürünler sunmak, içinde yaşadığımız topluma katkı yapmak, müşterilerimizin hayatına değer ve kalite katmak, her şeyi daha iyi kılacak ekolojik ve akıllı çözümler üretmek. İşte bu vizyon doğrultusunda bütün işlerimizin merkezinde insanların hayatlarına değer kazandırmak var”. Tsuga ayrıca Panasonic’in yenilikçi, ekolojik ve akıllı çözümler üreten bir eko-mühendislik şirketi olmaya kendini adadığının altını çizdi.

Bu açılış konuşmasının ardından, Panasonic’in gelecek stratejileri “Televizyonunuz,” “Eviniz,” “Arabanız,” “İşiniz,” “Seyahatleriniz” ve “İçinde Yaşadığınız Toplum” başlıkları altında özetlendi. Çeşitli alanlarda uzman konuşmacılar, Panasonic’in bu alanlarda getireceği yeniliklerin ve ekolojik çözümlerin detaylarından söz etti.

Konuşmanın tamamını alttaki videodan izleyebilirsiniz.

Ali Yavuz ŞAHİNhttp://www.donanimgunlugu.com
Uzun yılardır teknoloji meraklısı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU