Ana sayfa Akıllı Telefon P20 Pro kamerası, Mate 20 Pro'dan daha iyi!

P20 Pro kamerası, Mate 20 Pro’dan daha iyi!

Huawei’nin geçtiğimiz yılın sonlarına doğru tanıttığı amiral gemisi modeli Mate 20 Pro, DxOMark testinde P20 Pro modelinin gerisinde kaldı. İşte detaylar.

Son yılların yükselen isimlerinden biri olan Huawei, özellikle üst segmentte güzel işler ortaya koyuyor. Geçtiğimiz yıl dünyanın ilk 3 ana kameralı akıllı telefonunu satışa sunan Çinli üretici, sektördeki dengeleri değiştirmeyi başarmıştı. Bugün pek çok modelde 3, 4 ve hatta 5 ana kamera kullanılması düşünülüyorsa, bu az çok Huawei’nin sayesinde diyebiliriz.

Çinli üretici, geçtiğimiz yıl satışa sunduğu iki amiral gemisi modelinde de 3 ana kameraya yer verdi. Kamera tarafında Leica tarafından desteklenen Huawei, gerek P20 Pro, gerekse de Mate 20 Pro’da hayli iddialı bir iş ortaya koydu. Peki bu iki telefondan hangisi daha iyi bir kameraya sahip?

Mate 20 Pro kamerası ne kadar iyi? İşte yanıtı

Genel olarak kamera konusunda en çok güvenilen otoritelerden biri olan DoXMark geçtiğimiz günlerde Mate 20 Pro’yu puanladı.

DoXMark’a göre Mate 20 Pro kamerası, fotoğraf çekim kalitesi açısından P20 Pro ile aynı performansa sahip. Her iki telefon da fotoğraf testinden ortalama 114 puan almış. Fakat iş videoya geldiğinde P20Pro’nun bir tık daha iyi olduğunu görüyoruz. Mate 20 Pro’nun video çekim puanı 97 olarak belirlenmiş. P20 Pro’nun puanı ise 98. Yani kamera tarafında P20 Pro’nun Mate 20 Pro’ya göre bir tık daha iyi olduğu söylenebilir.

Vivo Apex 2019 tanıtım tarihi açıklandı

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

ESET NOD32 Antivirus yazılımı ile tehlikelere karşı korunun!

ESET, NOD32 Antivirus yazılımıyla sizi güncel tehlikelere karşı korumayı vadediyor. Ürünün kutusunun içinden çıkan kod ile yazılımı rahatlıkla kurabiliyor ve ardından güncelleyebiliyorsunuz. Sonrasında, tehlikelerle...

Son Haberler