Ana sayfa Gundem Özel Tasarımlı Asus GTX 1050Tİ Ortaya Çıktı

Özel Tasarımlı Asus GTX 1050Tİ Ortaya Çıktı

Nvidia’nın merakla beklenen ve detayları yavaş yavaş sızmaya başlayan ekran kartı GTX 1050 ve GTX 1050Tİ hakkında yeni sızıntılar geliyor. Bu kez Asus’un özel soğutmalı GTX 1050Tİ ekran kartı kutusunda görüntülendi.

Videocardz.com’un haberine göre Nvidia yakın zamanda tanıtması beklenen ekran kartı GTX 1050 ve GTX 1050 Tİ’ın detaylı örneklerini üretici firmalara gönderdi. Gelen örnekler ve tasarımlar üzerinden de kendi özel çözümlerini geliştirmeye başlayan Asus, Gigabyte gibi üreticiler kartlarını hazır olma noktasına getirdi.

Asus tarafından üretilen Expedition GTX 1050 Tİ ekran kartı satışa sunulacağı kutusuyla birlikte görüntülendi. 4 GB GDDR5 belleğe sahip olacak olan kart, Asus’un yeni geliştirdiği soğutma çözümünü kullanıyor. Daha öncesinde GTX 1060 modelinde kullanılan Expedition soğutucular daha önce kullanılmayan bir tasarıma sahip. Tek parça halinde olan soğutucu doğrudan GPU ve diğer bileşenlere temas ediyor ve aldığı ısıyı özel borularıyla soğutucu bloğuna oradan da fanlarıyla dışarıya aktarıyor.

Gigabyte dagigabyte-gtx-1050-ti-xtreme Kartını Hazırladı

 

Sadece Asus değil diğer Uzak Doğulu üreticiler de yeni ekran kartlarını hazırladı. Hatta Gigabyte yeni kartı hakkında ‘ön gösterim’ bile yaptı. ‘Someting for Everyone’,’Coming Soon’ yazılarıyla hazırlanan görselde ekran kartının kenarları beyaz bir çizgi ile aydınlatılmış. Gigabyte tarafından hazırlanan bu görseldeki ekran kartının Nvidia GTX 1050 olduğu iddia ediliyor.

Teknik Özellikler ve Beklenen Fiyat

768 CUDa çekirdeğine sahip olması beklenen GTX 1050 Tİ’ın beklenen diğer teknik özellikleri ise şu şekilde:

  • 768 CUDA çekirdeği
  • 48 TMUs
  • 32ROPs
  • 1318 mHz baz saat hızı
  • 1380 mHz boost ile hız aşırtılmış saat hızı
  • 4 GB GDDR5 7 gHz bellek
  • 112 GB/s aktarım hızı olan 128 bit bellek veriyolu

Ekran kartının tavsiye edilen vergiler hariç satış fiyatının ise 150 dolar olacağı tahmin ediliyor.

 

 

 

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

Türkiye corona virüsü vaka sayısı

Türkiye corona virüsü vaka sayısı – 5 Nisan 2020

Türkiye'de corona virüsü vaka sayısı ve ölüm sayısı günden güne artış gösteriyor. Günlük resmi olarak açıklanan vaka sayılarını sizlere aktarıyor olacağız. Çin'in Wuhan kentinde 2019'un...

Son Haberler