Oppo Air Glass 2 özellikleri ile dikkatleri üzerine çekti

oppo air glass 2 1

Akıllı gözlük sektörü her ne kadar henüz istenilen seviyeye gelememiş olsa da teknoloji şirketlerinin bu konudaki ısrarları pazarın büyümesini sağlayacak gibi görünüyor.

Oppo Air Glass 2 özellikleri ile dikkatleri üzerine çekti. Artık her şeyin akıllandığı bir dönemde yaşıyoruz. Akıllı telefon, akıllı saat, akıllı televizyon ve daha niceleri. Ancak herhalde bu döneme geçmeden önce birileri gözlüklerin de akıllı hale geleceğini söyleseydi, birçok insan bunu fazlasıyla absürt bulurdu. Ancak gelinen noktada yavaş yavaş bu ütopik hayal bile gerçekleşmeye başladı.

oppo air glass 2 1

Google Glass önderliğinde başlayan akıllı gözlük serüveninin şimdilik pek iyi gittiği söylenemez. Amerikalı teknoloji devi tarafından geliştirilen bu gözlüğün amacının çok dışında kullanılması, günlük hayatta özellikle kadınların başına büyük dertler açması gibi konular yüzünden yoğun eleştirilere maruz kalmıştı. Ancak birçok şirket, hala bu alanda büyük bir potansiyel yattığını düşünüyor ki onlardan biri de Oppo.

oppo air glass 2 2

Oppo Air Glass 2 özellikleri ile dikkatleri üzerine çekti

Geçtiğimiz yıl pazara Oppo Air Glass modeliyle giriş yapan Çinli teknoloji şirketi, bu yıl ise akıllı gözlük modelini bir seriye dönüştürecek olan Oppo Air Glass 2 üzerine yoğunlaştı. Şirket yeni gözlük modelini “yardımcı” olarak nitelendiriyor. Bu isimlendirmenin sebebi ise Oppo Air Glass 2’nin özelliklerinde saklı.

oppo air glass 2

Gelen ilk bilgilere göre bu gözlük, navigasyon bilgilerini görüntüleme, çağrı yanıtlama, tercüme yapma, sesli metin çevirisi gibi birçok özelliğe sahip. Üstelik günlük hayatlarında dereceli gözlük kullanmak zorunda olanlar için bu tip numaralı camlarla da kullanılabiliyor. Bu özellikleriyle kullanıcıların dikkatini çekmeyi başaran Oppo Air Glass 2 modelinin ne zaman satışa sunulacağı ve fiyatının ne kadar olacağı konularında ise şimdilik bir bilgi bulunmuyor.

Apple Watch Series 9 yeni özelliği ile çok konuşulacak!