Astra Elektrik modelini 2023’de pazara sunmaya hazırlanıyor

Astra Elektrik

2023’ün ikinci yarısında yapılacak Astra Elektrik lansmanı da dahil olmak üzere tam bir yeni Astra yılı olacak.

Opel CEO’su, gelecekte piyasaya sürecekleri modellerin tanıtıldığı bir bayi toplantısında 100’ün üzerinde Opel iş ortağı ile bir araya geldi. Opel’in güncel ürün gamında yer alan; Corsa, Crossland ve Mokka gibi B segment araçların piyasaya sürüldüğü günden beri Türkiye’de başarılı bir grafik sergilediğinin altı çizildi. Bu yıl, 2023’ün ikinci yarısında yapılacak Astra Elektrik lansmanı da dahil olmak üzere tam bir yeni Astra yılı olacak. Önümüzdeki sene ise ürün gamına yeni bir B segmenti SUV ve C segmenti yeni nesil Grandland eklenecek.

Astra Elektrik

Opel CEO’su Florian Huettl yapmış olduğu değerlendirmede: “2022 yılını tüm markalar arasında 7. sırada tamamladık. Satış sıralamasında 1,2 puanlık artışla 4,7’lik bir pazar payı elde ettik ve 2021 yılına kıyasla 4 sıra yükseldik. Dolayısıyla Türkiye, Opel için en önemli pazarlardan biri olduğunu bir kez daha gösterdi. Yeni modeller ve Astra Elektrik’in de pazara sürülmesiyle birlikte bu konumu geliştirmeye ve güçlendirmeye devam edeceğiz. Ayrıca  gelecek yıl, biri B segmentinde, diğeri C segmentinde olmak üzere iki yeni SUV modelimizi pazara sunmayı planlıyoruz” dedi.

Astra Elektrik

Opel için konvansiyonel motorlu binek otomobiller dışında, ülkenin henüz oldukça yeni ve gelişmeye açık olan elektrikli araçlar pazarı da giderek daha önemli hale geliyor. Opel, bu yılın şubat ayında, hızla büyüyen batarya elektrikli araç (BEV) segmentinde şimdiden yüzde 5’in üzerinde pazar payına ulaştı. Yeni Astra Elektrik ve yeni nesil Grandland’in batarya elektrikli versiyonu ile Alman üretici, BEV pazarının ön saflarında yer almak istiyor.

SwiftKey yapay zeka desteği ile gücüne güç katacak


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir