Ana SayfaGenelNVIDIA Omniverse 'i duyurdu

NVIDIA Omniverse ‘i duyurdu

NVIDIA, yeni bir oyun geliştirme hattında canlandırmak için yapay zekayı kullanmasını kolaylaştıran yeni NVIDIA Omniverse özelliklerinin piyasaya sürüldüğünü duyurdu.

NVIDIA Omniverse gerçek zamanlı tasarım iş birliği ve simülasyon platformuyla oyun geliştiriciler, tasarım iş akışlarını kolaylaştırmak, hızlandırmak ve yükseltmek için yapay zekâ ve NVIDIA RTX etkin araçlarını kullanabiliyor veya kolayca özelleştirilmiş araçlar oluşturabiliyor. Oyun geliştiricileri için yeni özellikler arasında Omniverse Audio2Face, Omniverse Nucleus Cloud ve Omniverse DeepSearch güncellemelerinin yanı sıra Unreal Engine 5 Omniverse Connector’ın duyurulması da yer alıyor.

NVIDIA Omniverse

Güçlü, Daha İş Birlikçi Bir Oyun Oluşturma Ortamı

Çizerler ve tasarımcılar, oyuncuların muazzam, sürükleyici dünyalar için beklentilerini aşmaya çalıştıkça, oyun geliştirme süreçleri giderek daha karmaşık hale geliyor. Dünya çapındaki tasarım ekipleri, gerçekçi aydınlatma, gerçeğe yakın fiziki ve yapay zeka destekli teknolojilerle birleştirildiğinde daha zor hale gelen ve yoğun emek gerektiren, zaman alıcı bir süreç olan devasa 3D içerik kitaplıkları oluşturmak için çalışıyor.

Omniverse bu zorlukların üstesinden gelmek ve tasarımcıları, eserlerini ve yazılım araçlarını tek bir güçlü platformda birbirine bağlayarak oyun geliştiricilerinin görsel olarak gerçekçi, fiziki olarak doğru oyunları daha sorunsuz bir şekilde oluşturmasına yardımcı oluyor. Omniverse’in ortak çalışmayı destekleyen yönü, kritik tasarım kararlarında tekrarlama süresini önemli ölçüde azaltabiliyor ve projenin tamamlanmasını hızlandırabiliyor.

NVIDIA Omniverse

Omniverse, 3D tasarım iş birliği ve gerçek zamanlı doğru fizik simülasyonu için çoklu GPU’ya etkin açık bir platform ve bir dizüstü bilgisayardan bir sunucuya kadar herhangi bir NVIDIA RTX cihazında çalışabiliyor. Omniverse, açık kaynaklı bir 3D sahne tanımlaması ve dosya formatı olan Pixar’ın Universal Scene Description (USD) (Evrensel Sahne Tanımlaması) üzerine kuruldu. NVIDIA, yeni araçlar geliştirerek, teknolojileri entegre ederek, örnekler ve öğreticiler sağlayarak USD’yi genişletti.

Oyun yaratıcıları, tasarımcılar, sanatçılar ve geliştiriciler varlıklarını, kütüphanelerini, yazılım uygulamalarını ve oyun motorlarını Omniverse içinde birleştirebiliyor, tasarım konseptlerini gerçek zamanlı olarak özgürce yineleyebiliyor, üretkenliği artırmak için araçlar oluşturabiliyor ve nefes kesici, yüksek kaliteli modelleri anında paylaşabiliyor.

Oyun geliştiriciler için Omniverse platformunda yer alan uygulamalar şunları içeriyor:

  • Audio2Face, Karakter çizerlerinin yalnızca bir ses dosyasından yüksek kaliteli yüz animasyonu oluşturmasını sağlayan, NVIDIA AI destekli bir uygulamadır. Audio2Face artık tam yüz animasyonunu destekliyor ve çizerlerin performansın duygusunu kontrol etme yeteneğine de sahip olacak. Audio2Face ile oyun geliştiricileri, oyun karakterlerine hızlı ve kolay bir şekilde gerçekçi ifadeler ekleyebilir, bu da oyuncu ile oyun karakterleri arasında daha güçlü bir duygusal bağlantıyı kolaylaştırabilir ve sürükleyiciliği genişletebilir.
  • Nucleus Cloud, şimdi tanıtım safhasında, Omniverse sahnelerinin tek tıklamayla basit bir şekilde paylaşılmasını sağlayarak Nucleus’u lokal olarak veya özel bir bulutta dağıtma ihtiyacını ortadan kaldırıyor. Nucleus Cloud ile oyun geliştiriciler, dahili ve harici geliştirme ekipleri arasında 3D tasarımları gerçek zamanlı olarak kolayca paylaşabilir ve iş birliği yapabilirler.
  • DeepSearch, Omniverse Enterprise aboneleri için mevcut olan objeleri ve oyun geliştiricilerinin, etiketlenmemiş 3D tasarım, nesne ve karakter kütüphanesinin tamamında anında arama yapmak için doğal dil girdilerini ve görüntülerini kullanmalarına olanak tanıyan, yapay zekanın etkin kullanıldığı bir hizmettir.
  • Connectors üçüncü parti tasarım araçları ve Omniverse arasında “canlı senkronizasyon” sağlayan iş akışlarını etkinleştiren eklentilerdir. Yeni Unreal Engine 5 Omniverse Connector, oyun sanatçılarının oyun motoru ve Omniverse arasında USD ve malzeme tanımıları dili verilerini değişimine imkân tanıyor.

Adidas’ın logosu değişti! İşte yeni logo

Ecevit BIKTIM
Ecevit BIKTIMhttp://www.donanimgunlugu.com
Ecevit BIKTIM, Yıldız Teknik Üniversitesi Elektrik Müh. ve Marmara Üniversitesi MBA derecelerine sahip. 1997 yılında PCMagazine dergisine donanım editörü olarak çalışmaya başlayan Ecevit BIKTIM, 1999 yılında CHIP dergisinde Test merkezi koordinatörü ve 2006 yılında da PCMagazine ve EGM dergisinde Genel Yayın Yönetmeni olarak görev yaptı. Çeşitli teknoloji portallarında Genel Yayın Yönetmeni olarak görev yapan Ecevit BIKTIM ardından 2013 yılının Kasım ayında bünyesinde 4 farklı yayın organı (DonanimGunlugu.com, BT Günlüğü Dergisi, BTGunlugu.com ve kisadalga.com) bulunduran Eylül Medya ortağı olarak çalışmalarına devam etmekte.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting