NVIDIA , CES 2023 için müjdeleri duyurdu

NVIDIA

NVIDIA ‘nın performans ve güç verimliliğinde şimdiye kadarki en büyük nesil iyileştirmesini sunan GeForce RTX 40 Serisi GPU’lar, tüm büyük üreticilerin 170’ten fazla dizüstü bilgisayarlarında yer alacak.

RTX 40 Serisi GPU’lar Ada Lovelace GPU mimarisi tarafından desteklenerek şirketin ultra verimli performans sunan GPU’larından biri oluyor. Yeni GeForce RTX 40 Serisi dizüstü bilgisayarlar, önceki nesle göre 3 kata kadar daha fazla güç tasarrufu sunuyor ve Ada mimarisini, NVIDIA DLSS 3’ü ve beşinci nesil Max-Q teknolojilerini ilk kez dizüstü bilgisayarlara getiriyor.

NVIDIA

RTX 40 Serisi dizüstü bilgisayarlar, oyuncular için Cyberpunk 2077 gibi AAA oyunlarında 4 kata kadar performans sunuyor ve üreticiler için, Omniverse ve Blender gibi önde gelen NVIDIA Studio özel uygulamaları için büyük oranda hızlandırma sunuyor.

Dizüstü bilgisayarlar için yeni GPU serisi, GeForce RTX 4080, 4070, 4060 ve 4050 GPU’larını içeriyor ve dizüstü bilgisayarlara ilk kez bir RTX 4090 GPU da dahil oluyor.

Ada mimarisi sayesinde, dünyanın en hızlı yeni dizüstü bilgisayar sınıfı kullanıcıların beğenisine sunuluyor. GeForce RTX 4080 ve 4090 GPU’lar tarafından desteklenen RTX 40 Serisi en yüksek performansı sunan dizüstü bilgisayarlar 8 Şubat’tan itibaren satışa sunulmuş olacak.

Yeni RTX 4070, 4060 ve 4050 dizüstü bilgisayarlar, GPU gücünün üçte biri kadar bir güçle önceki neslin en üst segment modelinden daha hızlı performans sunuyor. RTX 4050/60/70 dizüstü bilgisayar modelleri 22 Şubat’tan itibaren satışa sunuluyor.

NVIDIA

GeForce RTX 4070 Ti GPU

Yeni GeForce RTX 4070 Ti GPU, NVIDIA Ada Lovelace mimari yenilikleri ve NVIDIA DLSS 3 sayesinde yarı yarıya bir güç tasarrufuyla GeForce RTX 3090 Ti’dan 3 kat daha hızlı performans sunuyor. GeForce RTX 4070 Ti, uygun fiyatlarla yaygın olarak bulunan yüksek yenileme hızlı 1440p monitörlerden ve çift AV1 kodlayıcı ile işleme sürelerini kısaltan video düzenleyicilerden en üst düzeyde faydalanmak isteyen PC oyuncuları için mükemmel bir seçenek olarak karşımıza çıkıyor.

GeForce GTX 1080 Ti veya GeForce RTX 2080’e sahip kullanıcılar için GeForce RTX 4070 Ti muazzam bir iyileştirmeyi sunuyor. DLSS 3 teknolojisiyle birleştirilen GeForce RTX 4070 Ti, efsanevi GeForce GTX 1080 Ti’ye göre 12 kat daha yüksek performans sunuyor.

NVIDIA

DLSS 3, 50 oyun ve uygulamayı destekleyecek

NVIDIA’nın yapay zeka destekli DLSS teknolojisi süper çözünürlük teknolojileri için standardı belirlemeye devam ediyor. NVIDIA DLSS, mükemmel görüntü kalitesini korurken saniyedeki kare hızını artırmak için yapay zeka ve GeForce RTX Tensor Çekirdeklerini kullanıyor. Ekim ayında piyasaya sürülen DLSS 3, DLSS performansının mevcut renderlara göre 4 katına çıkmasını sağlayan yeni Frame Generation teknolojisini ekliyor.

DLSS 3, 17 oyunda mevcut ve yakında 33 oyun ve uygulamaya daha geliyor. DLSS teknolojisi 250’den fazla oyunu ve yaratıcı uygulama destekliyor. GeForce RTX kullanıcıları artık piyasaya sürülen 250’den fazla oyun ve yaratıcı uygulamada DLSS’in yapay zeka destekli performans artışlarını etkinleştirebiliyor.

CES 2023’te duyurulan yeni DLSS oyunları ise şunlar:

DLSS 3

 • Marvel’s Midnight Sun(Ocak ayında DLSS 3 güncellemesini alacak)
 • The Day Before (Bu yılın ilerleyen günlerinde ışın izleme ve DLSS 3 ile gelecek)
 • Throne and Liberty(DLSS 3 ile piyasaya sürülüyor)
 • Witchfire (DLSS 3 ile bu yıl piyasaya sürülecek)
 • Atomic Heart(21 Şubat’ta DLSS 3 ile piyasaya sürülecek
 • Warhaven (yakında DLSS 3 ile çıkıyor)
 • Dakar Desert Rally(Ocak’ta DLSS 3 güncellemesini alacak)
 • The Cycle: Frontier(Ocak’ta DLSS güncellemesini alacak)
 • Conqueror’s Blade (Ocak’ta DLSS 3 güncellemesini alacak)
 • Tower of Fantasy(Nisan’da DLSS 3 güncellemesini alacak)
 • ILL Space(Işın izleme ve DLSS 3 ile bu yıl erken erişimle piyasaya sürülüyor)

DLSS 2

 • Dead Space(27 Ocak’ta piyasaya sürülecek)
 • Judgment(Erişime açık)
 • Lost Judgment(Erişime açık)

Twitter, siyasi reklam yasağını kaldırdı