Ana SayfaGüvenlikAkıllı Telefon Sahipleri Dikkat!

Akıllı Telefon Sahipleri Dikkat!

IDC’nin raporuna göre, birbiri ile bağlantılı akıllı cihazların dünya genelindeki toplam satışı 2012 yılında1.2 milyara ulaştı, bu rakam 2011 yılına göre % 27.4’lük bir atışı ifade ediyor.

2013 yılında 1.4 milyar olması beklenen akıllı cihaz satışları, her yıl için ortalama %19.2’lik bir artışla ilerliyor. Norton’un 2012 yılı Siber Suç Raporu’na göre, sosyal ağlar veya mobil cihazlar üzerinde karşılaşılan “yeni” siber suç yöntemlerinde artış görülüyor – bu gelişme, siber suçluların daha popüler platformlara odaklandıklarını ortaya koyuyor. Derlenen veriler ışığında görülüyor ki çevrimiçi işlem yapan kullanıcıların beşte biri (yüzde 21) sosyal ya da mobil platformlarda dolandırıcılığa uğruyor. Symantec’in 2013 yılı öngörülerine göre ise, kullanıcılar mobil cihazlara ve bulut sistemlere yöneldikçe, saldırganlar mobil cihazlar ve uygulamalar tarafından kullanılan Secure Sockets Layer (SSL) – Güvenli Giriş Katmanı’nda bulunan açıklardan istifade etmeye başlayacaklar. Madware, özellikle de mobil reklam geliri elde etmek isteyen şirketler için sorun olmaya devam edecek.

Norton by Symantec, mobil cihazlar için lider çözümü Norton Mobile Security’nin son versiyonunu pazara sundu. Norton Mobile Security’nin bu yeni versiyonu, iOS işletim sistemi ile çalışan cihazlar da dahil olmak üzere kullanıcıların mobil ihtiyaçları için güçlü bir koruma sağlamasının yanı sıra, kişi listesi için etkin yedekleme özelliği ve gelişmiş kullanıcı deneyimi sunuyor.

- Reklam -

Mobil telefonlar bugün artık kullanıcılar için hayatlarının ayrılmaz bir parçası, üstelik dünya genelindeki  mobil telefon kullanıcılarının verdiği bilgilere göre, yetişkin kullanıcıların üçte ikisi intenet erişimlerini bir mobil cihaz üzerinden sağlıyor. Bununla birlikte, her üç mobil cihaz kullanıcısından biri, çaldırdıkları ya da kaybettikleri mobil cihazlar nedeniyle kritik bilgilerinin riske girdiğini belirtiyor. Norton Mobile Security, kullanıcıların, mobil cihazlarını güvende tutmalarını ve kaybolan ya da çalınan cihazlarındaki bilgilerini geri almalarını sağlıyor.D iğer yandan, tanınmayan kişilerin mobil cihazlarda saklı tutulan bilgilere erişimlerini engelliyor.norton mobil

“Şu bir gerçek ki kullanıcılar, arkadaşlarıyla iletişim kurmaktan tutun da içtikleri kahvenin tutarını ödemeye kadar birçok şey için mobil cihazlarını kullanıyor. Mobil cihazlar, kullanıcıların günlük hayatlarında hergeçen gün daha fazla yer tutuyor”  diyor Norton Türkiye Satış Müdürü İlkay Tümörter ve devam ediyor: “Telefonlarımız bugün artık sadece bir telefon işlevi görmüyor. Aslında telefonlarımızla birlikte cüzdanımızı, kimlik kartımızı, adres defterimizi ve hatta sevdiklerimizin fotoğraflarını dayanımızda taşıyoruz. Bu nedenle, telefonlarımızı kaybettiğimiz ve çaldırdığımız durumlarda, kritik bilgilerimizi de büyük tehlikeye atmış oluyoruz. Norton Mobile Security’nin son versiyonu sayesinde, hangi mobil cihazı seçmiş olursanız olun kendinizi mobil tehditlere karşı her zaman güvendehissedeceksiniz.”

Norton MobileSecurity yeni ve gelişmiş özellikler sunuyor:

  • Birden Fazla Cihaz, Birden Fazla Platform Desteği: iphone ve ipad’lerinyanı sıra, Android tabanlı akıllı telefonlar da dahil olmak üzere kullanıcılara her türlü mobil cihaz için güçlü koruma sağlıyor.
  • Kişi Listesi Yedeklemesi ve Geri Yükleme: Kaybolma ya da silinme durumlarında kullanıcıların, Android veiOS tabanlı cihazlarında bulunan kişi listesini kolayca geri yüklemelerini sağlıyor. Kişi listesi için cihazlar arası geri yükleme özelliği de sunuyor.
  • Web-Tabanlı Yönetim: Kullanıcıların,w eb üzerindeki güvenli bir noktadan mobil cihazlarının güvenliğini kolayca veen basit şekilde kontrol etmelerine olanak veriyor.
  • “Çığlık” Alarmı: Kullanıcıların kaybettikleri Android tabanlı mobil cihazlarını hızlıca bulmalarını sağlayan sesli alarm özelliği sunuyor.
  • Uzaktan Kontrol: Kullanıcıların kayıp ya da çalınan cihazlarının yerini, bir harita üzerinden kolayca tespit etmelerini sağlıyor.
- Reklam -
Ali Yavuz ŞAHİNhttp://www.donanimgunlugu.com
Uzun yılardır teknoloji meraklısı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting