Ana Sayfa Cep Telefonu BlackBerry Güvenlik Platforum iOS ve Android Cihazlarda

BlackBerry Güvenlik Platforum iOS ve Android Cihazlarda

BlackBerry bugün yaptığı açıklamada, İOS ve Android platformlarında iş ve kişisel bilgileri ayrı tutmayı sağlayan bir güvenlik sisteminden bahsetti.

BlackBerry Enterprise Service 10 ile birlikte gelen iOS ve Android için Güvenli İş Alanı özelliği, son zamanlarda adını sık sık duyduğumuz  şirketlerde “Kendi Cihazını Getir” kampanyasına destek verirken; iyi bir güvenlik sistemi, kullanıcı deneyimi, memnuniyeti ve kazanç sağlıyor. Güvenli İş Alanı tasarlanırken CIO’ların sistem harcamaları, güvenlik problemleri ve kullanım ihtiyaçları göz önünde bulundurulmasının yanı sıra, çalışanların da kullanım rahatlığı ve memnuniyeti  de dikkate alındı.

BlackBerry Enterprise Service 10 sunucularının, Ocak 2013’ten beri dünya çapında 18.000 kullanıcıya ulaştığı açıklandı. İOS ve Android için tasarlanan Güvenli İş Alanı uygulaması da Hollanda merkezli e-ofis B.V de dâhil olmak üzere dünya çapında BlackBerry kullanıcıları tarafından test edildi.   22 yıl boyunca müşterilerine sanal çalışma ortamı yaratan e-ofis de BlackBerry’nin Güvenli İş Alanı programına dâhil oldu.

E-Ofis’in ortağı ve yöneticisi Thierry Lammers; BlackBerry Enterprise Service 10 üzerine kurulan Güvenli İş Alanı uygulamasının kişisel ve iş bilgilerini güvenli bir şekilde ayırarak, harika bir kullanıcı deneyimi sunduğunu söyledi. Önümüzdeki aylarda bu uygulamayı, İOS ve Android cihazlarda da kullanmayı, kişisel bilgileri ayrı tutmak isteyen tüm müşterilerine  de bu uygulamayı önereceklerini de eklediler.

Forrester’ın araştırmalarına göre 2016 yılında çalışan 350 milyon kişi akıllı telefon kullanacak ve 200 milyon kişi ofise şahsi cihazlarını getirecek. “Kendi Cihazını Getir”  kampanyasının yaygınlaşması ile ofis ağlarında güvenliğin nasıl sağlanacağı tartışılıyordu. Güvenli İş Alanı, ideal bir güvenlik önlemi sağlıyor. Bu modelde kişisel ve iş ile ilgili bilgiler ayrı platformlarda tutulacağı için cihazlarda bulunan e-mail, takvim, görevler, notlar, internette güvenli dolaşım ve belge düzenlemelerine ilişkin güvenli uygulama istemcileri yer alacak.BESNovell

BlackBerry “Box” mobil uygulama şirketiyle de iş birliği içinde.

Box Başkan Yardımcısı Whitney Bouck, her başarılı şirketin merkezinde içeriğin yer aldığını ve günümüzde kullanılan cihazların hepsinden zaman ve mekân gözetmeden güvenli bir şekilde bilgi alışverişi sağlanabileceğini açıkladı. Box ve BlackBerry’nin birlikte, günümüz çalışanları için kurumsal hareketliliği güçlendirmeye yönelik çalıştıklarını da belirtti.

BlackBerry; cihaz, sunucu ve ağ düzeyinde üç kat güvenlik sağlayarak çalışıyor. Güvenli İş Alanı aynı katmanları, cihazlarda bulunan ve cihazların güvenlik kapasitesini arttıran, güvenlik duvarı ile destekleniyor.  Güvenli İş Alanı, BlackBerry Enterprise 10 üzerinden yürütülüyor ve tüm cihazların tek bir konsoldan yönetimini sağlıyor.

BlackBerry Kurumsal Mobil İşlemler bölümü Başkan Yardımcısı David J. Smith, yaşam tarzı ve çalışma dinamiğine bağlı olarak, cihazların kullanım alanlarının da değiştiğini ve bu değişimin, kişisel cihazların iş ortamında kullanılmasına, daha iyi kullanıcı deneyimine ve çoklu cihaz kullanımındaki güvenlik önlemlerine yönelik talepleri arttırdığını açıkladı. Smith, şirketlerde Kendi Cihazını Getir modasının hızla yayıldığı bu günlerde, Güvenli İş Alanı uygulamasının İOS ve Android cihazlarına da koruma sağlayarak farklılık yaratacağını belirtti.

Güvenli İş Alanı uygulamasının amacı şirketlerin güvenli sunucularında yer alan bilgi ve uygulamalara VPN’e gerek olmadan ulaşabilme imkânını sunmak. Böylece VPN altyapı ayarlarına harcamalar yapılmasına gerek kalmayacak. Global ve teknik alanlarda örnek bir destek modeli olan kurumsal mobil cihaz yönetimi ile BlackBerry’nin tüm ticari kurumlar ve hükümetler için yenilikçi, güvenli ve kalıcı sonuçlar sağlamaya devam edecek.

Ali Yavuz ŞAHİNhttp://www.donanimgunlugu.com
Uzun yılardır teknoloji meraklısı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting