Nokia 8 beklenenden de ucuz olacak

nokia 8 1

Akıllı telefon pazarının iddialı isimlerinden Nokia, yeni amiral gemisi modeli ile ses getirecek. İşte Nokia 8 için belirlenen etiket fiyatı.

Yıllar sonra HMD Global bünyesinde akıllı telefon pazarına geri dönen Nokia, yeni amiral gemisi için gün saymaya devam ediyor. Bir zamanların en önemli telefon üreticilerinden biri olan Finli şirket, Nokia 8 ismi ile satışa sunacağı üst segment cihazının fiyatını da belirlemiş durumda.

Nokia 8 fiyatı hakkında şimdiye kadar ortaya çıkan söylentilerde, telefonun 600 ile 700 euro arasında bir etikete sahip olacağı belirtiliyordu. Fakat Nokia’nın bu fiyatı yüksek bulduğu ve daha geniş bir kitleye hitap edebilmek için amiral gemisi modelinin fiyatının biraz daha uygun tutacağı öğrenildi.

HMD Global’e yakın kaynaklardan alınan bilgiye göre, Nokia 8’in satış fiyatı 515 ya da 520 euro olacak. Üstelik bu fiyata telefon için Avrupa’da alınan vergiler de dahil. Elbette bazı ülkelerde ufak oynamalar olacaktır. Fakat yine de Avrupa’nın büyük bir bölümünde Nokia 8’in satış fiyatı az önce de belirttiğimiz üzere 520 euro dolaylarında olacak.

Snapdragon 835 kullanan bir telefon için 520 euroluk fiyat etiketi hiç de fena sayılmaz. Elbette bir OnePlus 5 ya da Xiaomi Mi 6 kadar ucuz değil. Ama en azından Galaxy S8 ya da HTC U11 kadar da pahalı değil.

Bakalım Nokia’nın bu fiyat jestine kullanıcıların tepkisi ne olacak? Bekleyip göreceğiz.