Ana sayfa Akıllı Telefon MWC’nin en iyisi Xperia XZ Premium, segmentinin en kötüsü mü?

MWC’nin en iyisi Xperia XZ Premium, segmentinin en kötüsü mü?

Mobil Dünya Kongresi’nin en iyi akıllı telefonu seçilen Xperia XZ Premium segmentinin en kötü telefonu olabilir mi? Bu konuyu masaya yatırıyoruz.

2017 senesi akıllı telefon üreticileri açısından da enteresan bir yıl oldu. Samsung’un Qualcomm ile yaptığı anlaşma ve Galaxy S8 modelini normal takvimden 1 ay gecikmeli olarak satışa sunması, sektördeki dengeleri değiştirdi. Normal şartlarda Samsung’un Galaxy S8’i, Xperia XZ Premium ve LG G6 ile Mobil Dünya Kongresi’nde tanıtması bekleniyordu. Fakat Güney Koreli teknoloji devini yaşadığı bazı aksilikler, bu tanıtımı 1 ay sonraya erteledi.

Qualcomm’un yeni nesil yonga seti Snapdragon 835’te önceliği Samsung’a vermesi, diğer akıllı telefon üreticilerini de zor durumda bıraktı. Yeni amiral gemisi modellerinde SD 835 kullanmak isteyen akıllı telefon üreticileri, işi ağırdan almak zorunda kaldılar. Dolayısıyla hemen hemen hepsi, cihazlarının çıkış tarihini Galaxy S8’e göre ayarlamak zorunda kaldı. Bunlardan birisi de hiç kuşkusuz Sony’di.

Sony, yeni amiral gemisi modelini Mobil Dünya Kongresi’nde tanıtmıştı. Xperia XZ Premium ismi ile tanıtılan model, Snapdragon 835 yonga seti ile güçlü bir donanıma sahipti. 4K’lık ekranıyla MWC’nin en iyisi seçilen XZ Premium, şu aralar pek de aranan bir model değil gibi duruyor. Peki neden?

2 YORUM

  1. Takoz gibi bir kalınlık devase alt üst çerçeveler ile 190 gr a varan ağırlık gözönüne alınırsa eh bir de 3000 tl üzeri fiyat çekersen hani alma beniler albenileri çoktan aşmış gitmiş ederi 2200 ü geçmez zaten z5 premiumdan tek farkı 835 işlemci olması.sonye hayatta başarılar dilerim.

  2. O paralara daha iyi telefonlar varken ne demek istiyorsunuz?
    S8 in bu telefondan tek artısı gece çekimi ve ekranıdır.
    Xz premiumla aralarında nerdeyse hiç fark yok xz premium daha hızlı zaten.Telefonda Cat 16 desteği var.960 Fps yavaş çekim var.
    Telefonun tasarımı yüzünden gömmüşsünüz. Bu tasarımı sevenler var.Rakipleri bu paralardayken bu telefona bu para verilir. Aslında hiç bir telefon 3000 üssü etmez.

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

Samsung Galaxy M30s ile özgürlük sizde!

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, hem ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek hem de uygun fiyatıyla yüzünüzü güldürecek yeni bir akıllı telefonla, Galaxy M30s ile karşımızda. Şık tasarıma,...

Son Haberler