Ana SayfaGenelMicrosoft'un Yeni Başkanı Kim Olacak?

Microsoft’un Yeni Başkanı Kim Olacak?

Steve Ballmer’ın ayrılık kararının ardından, Amerikalı yazılım şirketi yeni İcra Kurulu Başkanı’nı arıyor. Peki Microsoft’un yeni CEO’su kim olacak?

Bilindiği üzere Bill Gates’ın yakın arkadaşı Steve Ballmer uzun süredir Microsoft’un İcra Kurulu Başkanlığını yürütüyordu. Ancak, Ballmer, yaz aylarında artık dinlenmek istediğini ifade ederek emekli olma kararı aldığını bildirdi. Şimdi Microsoft, yeni başkanını arıyor. Listenin başında üç birbirinden usta isim var.

http://www.emresupcin.com/wp-content/uploads/2013/04/Microsoft-Sahalarda_emresupcin.jpeg

- Reklam -

Bunlardan ilki Ford Motor Company’nin lideri Alan Mulally. Mullaly, bilişim teknolojileri ve otomobil pazarını tek potada eritmesi ile ünlü. İkinci aday, yakın zamanda Microsoft’un himayesi altına geçen Finlandiyalı telefon devi Nokia’nın İcra Kurulu Başkanı Stephen Elop. En güçlü aday ise, Microsoft’un Operasyon Yöneticisi Kevin Turner. Uzak Doğulu kaynakların favorisi olan Kevin Turner’ın nispeten kısa bir görev süresi boyunca şirketin başında bulunması ve sonra yerini Stephen Elop’a bırakması bekleniyor.

- Reklam -
Barış Terunhttp://www.donanimgunlugu.com
Psikoloji ve İngiliz Dili eğitimi alan ve bilişim sektöründe ciddi bir tecrübeye sahip olan Barış, zamanını teknolojiye, otomobillere ve Donanım Günlüğü'ne ayırıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting