Ana SayfaGenelMicrosoft Ubisoft ile görüşmelere başladı

Microsoft Ubisoft ile görüşmelere başladı

Konsol sektörünün önde gelen isimlerinden biri olan Microsoft Game Pass için bomba gibi bir hamle peşinde. Microsoft şimdi de Ubisoft ile görüşmelere başladı. İşte detaylar.

Microsoft ücretli abonelik sistemine dayandırdığı Game Pass için çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Oyun dünyasıyla az çok ilgilenenlerin de bildiği üzere Game Pass hayatımıza Xbox One ile birlikte girmişti.

Bu sistemde kütüphane dahilindeki tüm oyunlara aylık belli bir ücret ödeyerek ulaşabiliyoruz. Microsoft bu kütüphanede her daim 100’ün üzerinde oyun bulunduruyor. Üstelik bu kütüphane her ay düzenli olarak güncelleniyor. Bazı oyunlar kütüphaneden ayrılırken, bazı oyunlar ise kütüphaneye dahil oluyor.

Microsoft Ubisoft ile görüşmelere başladı

Microsoft kısa bir süre önce EA Play servisini de Game Pass’e dahil etmişti. Ayrıca Bethesda’yı bünyesine kadar Microsoft, bu yapımcıya ait tüm oyunları Game Pass’e getirmişti.

Sızdırılan son bilgilere göre Microsoft’un yeni hedefi ise Ubisoft. Microsoft kısa vadede Ubisoft’u da GamePass’e dahil etmek için çalışmalara başlamış durumda. Elbette Ubisoft’un bu teklife nasıl bir dönüş yapacağı şimdilik belirsiz.

Şunu net bir şekilde söyleyebiliriz. Eğer Ubisoft oyunları da Game Pass’e dahil olursa bu Microsoft adına dev bir adım olacaktır. Hatta bu hamle konsol satışlarının da önemli oranda artmasını sağlayabilir. En azından genel görüş bu yönde. Tabi ki yine de bekleyip göreceğiz.

İnternetin karanlık yüzünde koronavirüs tehlikesi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting