Ana Sayfa Genel Microsoft hatası kullanıcıları canından bezdirdi

Microsoft hatası kullanıcıları canından bezdirdi

Bir Microsoft hatası, bu sabahtan itibaren bazı Windows 10 kullanıcıları için büyük sorun yaratmaya başladı. Kimi kullanıcılar arama yapmaya çalıştıysa da arama kutusunun tamamen boş olduğunu gördü. 

Windows Central tarafından açıklandığına göre çok sayıda Windows 10 kullanıcısı bu sorunu yaşıyor. Fakat sorunun şimdilik kaç kullanıcıyı etkilediğini bilen yok. Birçok kişinin bildirdiğine göre, masaüstü arama aracı kullanıldığında ilgili sonuçlar yerine boş bir kutu görülüyor. Şimdilik dünya çapında işletim sisteminin 800 milyon kullanıcısı var. Ancak kaç tanesinin sorundan etkilendiği belirsiz.

Microsoft hatası yakında çözülecek

Windows 10 Başlat bölümünden Bing’i devre dışı bırakmak şimdilik tek çare gibi görünüyor. Ancak kullanıcılar buna pek yanaşmıyor.

Birçok kullanıcı, sorunun gerçekten sunucu kaynaklı olması halinde, Microsoft’un düzeltme yayınlamasını bekliyor. Büyük bir ihtimalle bu seçenek onlar için daha iyi olacaktır. Problemin, ABD Ulusal Güvenlik Ajansı’nın (NSA), Windows 10’da hackerlar tarafından doğru görünen kötü amaçlı yazılımlar yaratmak için kullanılabilecek büyük bir kusur keşfettiğini açıklamasından hemen sonra gelmesi de hayret uyandırdı.

Bu sorun hakkında Microsoft’tan kesin bir çözüm gelmedi. Kimileri arama kısmının normale döndüğünü söylese de bazıları sorunun devam ettiği yönünde yorum yapmayı sürdürüyor. Sorunun kaynağı ve kesin çözüm yoluyla ilgili muhtemelen çok yakında bir güncelleme yapılacak. Eğer sizler de böyle bir problem yaşıyorsanız, yorumlar bölümünden bizlere aktarabilirsiniz.

117 yeni emoji duyuruldu! İlk olarak iOS’e geliyor!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting