Microsoft Game Pass sayesinde zarardan kurtuldu

Microsoft Game Pass ekosistemini büyütmek istiyor

Konsol sektörünün önemli isimlerinden biri olan Microsoft, yeni nesil konsol satışlarından hayli memnun. ABD merkezli şirket Game Pass sayesinde müşteri sayısını arttırıyor.

Microsoft Game Pass sayesinde zarardan kurtuldu. Konsol sektörünün önde gelen isimlerinden biri olan Microsoft kısa süre önce yeni nesil konsollarını satışa sunmuştu. 37 ülkede aynı anda satışa çıkan yeni Microsoft konsolları Türkiye’de de raflardaki yerini aldı.

Geçtiğimiz nesilde Microsoft’un en büyük başarısı Game Pass sistemiydi. Görünen o ki oyun severler de bu sisteme uyum sağlamış durumda. Zira yapılan açıklamaya göre Microsoft’un yeni nesil konsolunu satın alan her 100 kişiden 70’i Game Pass kullanıyor.

Elbette bu rakamın içerisinde önceden Game Pass abonesi bulup yeni nesle geçiş yapan oyun severler de yer alıyor.

Microsoft Game Pass sayesinde zarardan kurtuldu

Yeni nesil konsollarla birlikte oyun fiyatlarının da önemli ölçüde arttığı biliniyor. Bu açıdan bakıldığında Game Pass’in git gide daha da mantıklı bir servis olduğu ortaya çıkıyor. Özellikle de Türkiye gibi oyun fiyatlarının yüksek olduğu ülkelerde Game Pass bulunmaz bir nimet diyebiliriz.

Muhtemelen Microsoft bu nesilde Game Pass sayesinde konsol satışlarını da arttıracaktır. Bu arada dip not olarak şunu da belirtmek gerekiyor. Microsoft birinci parti oyunlarını Game Pass’e direkt olarak ekliyor. Yani oyun çıkış yaptığı gibi Game Pass’e de eklenmiş oluyor. Sadece bu bile Game Pass’e geçmek için geçerli bir neden.

Türkiye’de en çok izlenen porno siteleri