Ana Sayfa Dedikodular Microsoft' dan NFC Geliştirmesi

Microsoft’ dan NFC Geliştirmesi

Microsoft India, kulaklık ve hoparlör kullanan, Dhwani olarak adlandırılan, NFC’ye güzel bir alternatif olarak araştırmacılar tarafından ortaya atılan sistem geliştirdi. Sistem, özel bir donanıma ihtiyaç duymadan sesin veri aktarımında kullanılıyor.

Dhwani’ nin .alışması için ihtiyaç duyduğu iki şey ise, her akıllı telefonda bulunan hoparlör ve mikrofon. Donanımın bu 2 temel parçası, verinin dağıtımını uzmanlaşmış yazılımı kullanarak yapıyor.

Tıpkı NFC gibi Dhwani’ de yalnızca kısa mesafelerde çalışıyor, üstelik 2.4kpbs’ lik transfer hızıyla çokta hızlı sayılmaz ancak onu ideal yapan dijital ödeme ve bağlantı dosyaları vs. gibi daha küçük aktarımlardır. Ses dalgalarının kullanımı ve ya diğer cihazların veriyi durdurması, ortamdaki ses aktarımını etkiler mi diye düşünüyorsanız  Dhwani bunların hiçbirini sorun etmeyecek şekilde geliştirildi.

Microsoft NFC
Microsoft’ dan NFC Geliştirmesi

Microsoft, bu sorunu önlemek adına Jamsecure adında ortam sesi için bir koruma kullanmakta, böylece ortam sesi çıkarılarak verinin sağlam ve güvenli olmasını garanti etmektedir.

Dhwani şu anda bir Microsoft araştırma projesi. Ticari cihazlar olarak piyasaya sürülebilir ya da sürülmez ancak Microsoft’ un bu teknolojiyi Windows Phone’ a dahil etmesi kuvetli bir ihtimal.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting