Ana sayfa Mobil Apple HomePod'u piyasadan silecek Huawei Sound X tanıtıldı!

Apple HomePod’u piyasadan silecek Huawei Sound X tanıtıldı!

Apple’ın HomePod’unu piyasadan silecek olan akıllı hoparlör Huawei Sound X tanıtıldı. Huawei Sound X ses konusunda oldukça iddialı!

Apple, geçtiğimiz yıllarda akıllı hoparlörü HomePod ile karşımıza çıkmıştı. Yurtdışında büyük beğeni toplayan HomePod’a bugün tokat gibi cevap Huawei cephesinden geldi. Huawei Sound X’in Hi-Res sertifikası ile odyofilleri de hedefine alan Huawei, bu hoparlörü Devialet ile geliştirdiğini belirtiyor.

Devialet’ı bilmiyor olabilirsiniz. 2007 yılında kurulan Devialet’ın geliştirmiş olduğu ses teknolojileri küçük sistemlerde büyük seslerin elde edilmesini sağlıyor. Bu firmanın üretmiş olduğu taşınabilir sistemlerin 3.000 dolar seviyesinde olduğunu belirtelim.

Galaxy S11 5G Geekbench testinde göründü!

Huawei Sound X özellikleri neler?

Neyse dönelim konumuz olan Sound X’e. Sound X modelinde iki adet 3.5 inç büyüklüğünde 60W subwoofer yer alıyor. Bassları SAM ile geliştiren Huawei, 40 Hz frekansa kadar inebiliyor. 93 desibel ses üreten bu cihazda subwoofer’lar simetrik olarak yerleştirilmiş. Cihazda ayrıca tam altı adet 1.5 inç büyüklüğünde 8W’lık Tweeter yer alıyor.

Huawei Sound X

Gücünü 1.5 GHz hızında çalışan dört çekirdekli MediaTek MT8516 yonga setinden alan hoparlör, parazit önleme teknolojisi ve ses komut algılama özelliği ile geliyor. NFC destekli bu cihaz tek olarak mono ses veriyor. Aynı HomePod gibi iki tane satın alırsanız stereo olarak müzik deneyimi yaşayabiliyorsunuz.

Sound X’in tek fiyatı yaklaşık 285 dolar ve çift fiyatı ise 555 dolar olarak belirlenmiş durumda. Umarız Huawei, HomePod’un Türkiye’de olmayışını güzel bir şekilde değerlendirir ve Sound X’i uygun fiyatlar ile Türkiye’deki kullanıcılarına sunar.

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

Sony, bu telefonla çıkışa geçebilir: Sony Xperia 1 II (Mark 2)

Japon teknoloji devi Sony, bir zamanlar akıllı telefon pazarında fırtına gibi esiyordu. Firmanın Xperia markası, pek çok teknoloji sever tarafından saygıyla karşılanan bir markaydı....

Son Haberler