Ana SayfaAkıllı TelefonMicrosoft Android’e Özel Bir Uygulama Tasarladı

Microsoft Android’e Özel Bir Uygulama Tasarladı

Redmondlu teknoloji devi Microsoft, 2 yıllık üzerlerindeki kara toprağı atmışa benziyor.

Firma 2015’den önce ciddi anlamda bir durgunluk ve kriz yaşamıştı. Gerek Steve Ballmer gerekse Stephen Elop tarafından gelen rakipleri küçümser sözler ve davranışlar şirketi diğer şirketler karşısında küçük düşürmeye başlamıştı.

Gerek Elop’un geri plana kaydırılması gerek yeni CEO Satya Nadella’ya verilen görevler şirketin son zamanlarda yeniden eskisi gibi yükselişine katkı sağladı.

Bu görevlerden biri olarak Office’in ilk defa Windows dışındaki platformlarda yer alması ikinci olarak da Windows 10 ve Cortana ikilisini gösterebiliriz.

Microsoft Android’e Özel Bir Uygulama Tasarladı
Microsoft Android’e Özel Bir Uygulama Tasarladı

Aslında konuya böyle bir giriş yapmamızın nedeni Microsoft’un, Android’e yeni bir uygulama tasarlamasından kaynaklanıyor. Anlaşılan Microsoft, diğer platformlara ciddi bir anlamda yatırım yapacak.

Yeni uygulamanın ismi Picturesque. Bu uygulama ile dilediğiniz şekilde kilit ekranınızı özelleştirebilirsiniz. Örneğin en sık kullandığınız Wi-Fi, ekran parlaklığı ve hava durumunu kilit ekranının dilediğiniz köşesine yerleştirebilirsiniz. Uygulamayı Google Play Store’dan indirebilirsiniz.

LG G4 Stylus Rakiplerini Korkutuyor!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting