Ana Sayfa Cep Telefonu Microsoft Abarttı

Microsoft Abarttı

Microsoft, 7 milyar doların üzerinde bir para ödeyerek Nokia’nın Cihazlar ve Servisler bölümünü bünyesine kattığını sizlere duyurmuştuk.Şimdi kulislerde başka bir dedikodu dolaşıyor,Microsoft Blackberry’nin peşinde.

Nokia satışından sonra on binlerce Nokia çalışanı da Microsoft çatısı altına girdi ve Nokia CEO’su Stephen Elod’un  Microsoft’un başına geçecek yeni CEO olabileceği bile konuşulmaya başlandı. Nokia’nın alındığının duyurulmasının akabininde Microsoft hisselerinde düşüşlerin yaşandığı bildirildi.

microsoft blackberry'i alıyor
microsoft blackberry’i alıyor

Bilindiği üzere Nokia, Windows Phone 8 işletim sistemli Lumia telefonlar üretiyor. WP8, piyasada yeni bir mobil işletim sistemi, ancak büyümesini sürdürüyor. Tıpkı bu sistem gibi, BlackBerry’nin BlackBerry 10 işletim sistemi de yeni, ancak bu firma için işlerin pek iyi gittiği söylenemez, hatta satılabileceği de konuşuluyordu.

Microsoft, Nokia’nın ardından zor günler geçiren BlackBerry’yi de satın alarak mobil pazarda daha güçlü bir konuma gelmek isteyebilir. BlackBerry’nin satın alım maliyetinin Nokia kadar pahalıya patlamayacağı da aşikar. BlackBerry’i Samsung ve Apple gibi firmaların da satın almak istediği belirtiliyordu, şimdi bu ikiliye rakip olarak şimdi Microsoft ismini de eklemeliyiz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting