Ana sayfa Genel Microsoft 40 milyon kişiye internet sağlayacak

Microsoft 40 milyon kişiye internet sağlayacak

Microsoft 40 milyon kişiye internet erişimi sağlayarak Latin Amerika ve Afrika’daki zor şartlarda yaşayan çocukların eğitimine katkıda bulunacak.

Microsoft 40 milyon kişiyle başlayacak, devamı gelecek

Son istatistikler göre dünya nüfusunun yarısı internete bağlanmış durumda. Ancak bu, 3.5 milyar insanın da internete erişemediğini anlatan bir istatistik. Özellikle de çocukların internete erişiminin olmaması, eğitimlerinin zayıf kalması ve günümüz dünyasına hazırlanamamaları anlamına geliyor.

Microsoft, Airband Initiative adını verdiği projesiyle internet erişminin zor olduğu bölgelere geniş bant internet ulaştırmayı başarabiliyor. Bu sayede ABD’de internetin erişmediği nokta bırakmayan şirket şimdi de Latin Amerika ve Afrika için yatırım yapacak.

Bu bölgelerde, en zor şartlarda yaşayan topluluklara internet ulaştıracak olan teknoloji devi 40 milyon kişinin internete erişmesini sağlayacak. Daha sonraki aşamalarda ise Microsoft Asya ve Afrika’daki diğer zor bölgelere de ulaşacak.

Ay’ın karanlık yüzeyinde ilk bitkiyi Çinliler yetiştirdi

Süleyman Sertkayahttp://www.donanimgunlugu.com
Üniversite'nin ardından kendini Bilgi İşlem sektöründe bulan Süleyman şimdilerde Donanım Günlüğü'ne dışarıdan destek veriyor. Donanım konusunda uzman olan yazarın çözemeyeceği sorun yok.

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

instagram şifre kırma 2020

Instagram şifre kırma ve Instagram hesap çalma mümkün mü?

Instagram şifre kırma ve Instagram hesap çalma mümkün mü? Instagram hesabı çalmaya çalışmadan önce sizleri haberimize alalım. Instagram kullanımı artık Facebook’u geçmiş durumda. En...

Son Haberler