Meizu Snapdragon 855 taşıyan üç yeni model tasarlıyor

meizu

Akıllı telefon pazarının önemli isimlerinden biri olan Meizu, Snapdragon 855 yonga setini kullanan 3 yeni modeli satışa sunmaya hazırlanıyor.

Nokia 2002 yılında oyun odaklı telefonu Ngage’i tanıttığında birçok oyun tutkununun ilgisini çekmeyi başarmıştı. Ne var ki Ngage ne oyun severlerin kalite beklentisini karşıladı, ne de Nokia’nın beklediği satış rakamlarına ulaşmayı başardı.

Ancak akıllı telefonların yaygınlaşması ve gün geçtikçe daha güçlü telefon modellerinin piyasaya sunulması bu cihazların adeta birer el konsoluna dönüşmesini sağladı. Yine de telefon tasarımlarını göz önüne aldığımızda bu cihazların pek de kullanıcı dostu olmadıklarını söyleyebiliriz. Meizu CEO’sunun yaptığı son açıklamalara bakacak olursak, Meizu çalışanları da bu durumun farkında.

Meizu Snapdragon 855 yonga setine odaklanacak

Meizu CEO’su Jack Wong Weibo üzerinden yaptığı açıklamada şirketin gelecek planlarından söz etti.Bu yıl Snapdragon 855 işlemcili 3 adet farklı modelin satışa sunulacağını belirten Wong, bu modellerden birinin oyun telefonu olacağını belirtti.

Meizu 16s, 16s Plus ve 16T isimli modellerden ilk ikisi, geçen yılki Meizu 16 ve 16 Plus’ın yeni modelleri olarak tasarlanırken, 16T ise firmanın oyun telefonu olacak.

Telefonlardan hiçbirinde çeltik olmayacak ve Meizu 16s’in ekran boyutu 6.2” 16s Plus’un ise 6.5” olacak. 16T’nin ekran boyutu ise şimdilik belirsizliğini koruyor.

Jack Wong 16T’nin ideal ekran boyutunu belirlemek için bir anket düzenledi ve şimdilik 6.2” boyut yarışı önde götürüyor. Telefonun pil kapasitesinin ise 4.200 ile 4.500 mAh arasında olması bekleniyor.

Meizu 16s, 16s Plus mayıs ayında satışa sunulacak. Tahmin edebileceğiniz gibi Meizu 16T’nin satış tarihi ise henüz belli değil ve mayıs ayına da yetişmeyecek. Bakalım Meizu’nun oyun odaklı telefonu beklentileri karşılayabilecek mi?