mCable HDMI kablo ile oyunlarda grafikleri iyileştirin!

maxresdefault 10

Bildiğiniz tüm HDMI kabloları unutturan mCable HDMI kablo, oyunlarda Anti-Aliasing uygulayarak grafiklerin iyileştirilmesini sağlıyor. İçerisindeki çip ile boyundan büyük işler yapan mCable HDMI bakalım oyunculara başka neler sunuyor?

Marseille firmasının geliştirmiş olduğu mCable HDMI kablo, oyunlarda grafikleri gözle görünür bir şekilde iyileştirmesi ile dikkat çekiyor. Oyunlara Anti-Aliasing diğer adıyla kenar yumuşatma ekleyen bu kablo, PS4, Xbox One ve Nintendo Switch‘te asıl gücünü belli ediyor.

mCable HDMI kablo nedir? Ne işe yarar?

İçerisinde yer alan çip sayesinde direkt HDMI üzerinden Contextual Anti-Aliasing özelliğini konsollara kazandıran mCable, renk, kontrast ve parlaklığı da düzelterek oyun deneyimini arttırıyor. Xbox One X ve Nintendo Switch‘te yaptığım testlerde bu kablonun gücüne şahit oldum.

Özellikle Nintendo Switch’te aşağıdaki görselde de görebileceğiniz gibi karakter ve mekanların detaylarında gözle görünür iyileşme söz konusu. Renklerde ise monitör ve TV’ye bağlı olarak değişmeler yaşanıyor.

4K TV’de renklerde fazla bir iyileşme yaşamazken, Alienware marka 1080P TN panele sahip monitörde renklerde, daha canlı renklere doğru bir değişim gözlemledim. TN panel sanki IPS gibi performans sergilemeye başladı.

mCable HDMI

PlayStation 3 ve Xbox 360 gibi eski nesil konsollarda ise değişim çok daha net gözlemleniyor. Oyunlar sanki “grafiksel” açıdan yeni nesil ile eski nesil arasında yer alıyor. Xbox One X’te Xbox 360 oyunu Red Dead Redemption’ı bu kablo ile denediğimde ise farkı aşağıdaki gibi oldu.

mCable

120 dolar gibi oldukça yüksek bir fiyat etiketine sahip olan mCable Gaming Edition’ı, eğer 4K TV kullanıyorsanız almanızda fayda yok. Ancak 1080P monitör veya TV kullanıyorsanız bu kablo ile oyunlarda kenar yumuşatma ve renk düzeltmeleri tam anlamıyla hissedebilirsiniz.

Son olarak ürünü 30 dolar indirim ile satın almak için HOLIDAYGIFT kodunu kullanabileceğinizi belirtelim.