Ana Sayfa Cep Telefonu Marco Susani Alldesign 2013 İçin İstanbul'a Geliyor

Marco Susani Alldesign 2013 İçin İstanbul’a Geliyor

22-23 Şubat 2013 tarihlerinde Hilton Convention Center’da düzenlenecek olan ve hayatımızın her alanına yön veren yaratıcı endüstrilerin ele alınacağı alldesign 2013’te kendi dalının uzmanları tasarıma bakış açılarını ve dünyaca ödüllü işlerini izleyicilerle paylaşacak. Motorola eski Dijital Tasarım bölümü Küresel Başkan Yardımcısı, ödüllü tasarımcı Marco Susani de alldesign 2013’ün konuklarından biri.

2000 yılında Amerika’da Motorola’nın “ İleri Konsept Grubu”’nu yaratmak üzere Motorola dünyasına katılan Marco Susani, daha sonra Motorola’nın Dijital Tasarım Küresel Başkan Yardımcısı olarak görevini sürdürdü. Marco Susani, 2000-2009 yılları arasında Motorola’nın Global Tüketici Etkileşimi ve Dijital Deneyim Tasarımı’na olan katkılarıyla, şirketi tasarım odaklı, deneyim bazlı bir şirkete dönüştürdü.Marco SusaniKariyerine 20. Yüzyıl tasarımının tartışılmaz ikonu, tasarım gurusu Ettore Sottsass ile birlikte Olivetti Design’da başlayan Susani, daha sonra Sottsas Associati’de kariyerine partner ve Ürün Tasarımı Başkanı olarak devam etti. Daha sonra Milano’nun meşhur tasarım okulu Domus Academy’de Araştırma Merkezi’nin Direktörlüğünü yaptı.  Tasarımları Triennale di Milano, Memphis Gallery Milano, Centre Pompidou Paris, Axis Gallery Tokyo, Grand Palais Paris ve Design Museum London’da farklı sergilerde yer bulan Susani’nin pek çok prestijli ödülü de bulunuyor.

Marco Susani  Motorola’nın yanı sıra Philips, Panasonic, Seiko, Olivetti, 3M, NTT Japan, Zumbotel, Nissan, Mitsubishi, Tokyo Gas, Toshiba, Apple, Logitech, Unilever, Telecom Italia, Mediaset, bTicino, Fontana Arte gibi pek çok firma için de tasarımlar yaptı. İtalyan tasarım kültürünü Etkileşim Tasarımı ve Stratejik tasarım gibi yeni alanlara genişleten Marco Susani, bir tasarım vizyoneri. Marco Susani şu an Koz Susani Design’ın kurucu ortaklarından biri. Koz Susani Design, iç mimariden etkileşim tasarımlarına uzanan ürün tasarımları yapıyor.

Ali Yavuz ŞAHİNhttp://www.donanimgunlugu.com
Uzun yılardır teknoloji meraklısı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting